Co warto wiedzieć o LED? :) - Oświetlenie LED
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Oświetlenie LED Co warto wiedzieć o LED? :)
REKLAMA
REKLAMA

Co warto wiedzieć o LED? :)

Awatar użytkownika
Piotr Mroziński

Witam wszystkich,

Ponieważ nie wiem jakie może być zainteresowanie tematyką LED wśród użytkowników elektroonline.pl zacznę od tematu dość zabawnego, choć jest to chyba rodzaj czarnego humoru. Chodzi mianowicie o bzdury jakie są wypisywane w sieci i poza nią na tematy związane z technologią LED.

Przykład dość znaczący bo ze stron Ministerstwa Gospodarki (!!!): W dziale Strona głównaBezpieczeństwo gospodarczeEnergetyka › Informacja o LED znajdujemy link do dokumentu zatytułowanego "Co warto wiedzieć o LED?" : http://www.mg.gov.pl/files/upload/10356/LED2010.pdf

W dokumencie tym czytamy miedzy innymi:

"Co to jest półprzewodnik?
Jest to substancja, której przewodnictwo elektryczne może być zmieniane przez wariację temperatury, powierchni aplikacji lub koncentracje zniekształceń. Najpopularniejszym półprzewodnikiem jest powszechnie stosowany w elektronice silikon."

Co Wy na to? Czy spotkaliście się z podobnymi bzdurami? Może zrobilibyśmy konkurs na największą brednię na temat LED? :)

Pozdrawim,

Piotr Mroziński

alled.pl

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
NEO

Drogi kolego nie za bardzo rozumie frustracje to przeciez normalne że ludzie pracujacy w ministerstwach nie maja pojęcia o technologi ,sa to ludzie którzy tworzą idiotyczne przepisy  czemu ??? proste bo to biurokraci a nie kadra inzynieryno -techniczna ....

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Piotr Mroziński

To co odczuwam w tym przypadku nie nazwał bym frustracją - tak jak napisałem wcześniej - bardziej jest to dla mnie zabawne i zastanawiające niż frustrujące. Oczywiście szkoda, że nasze Ministerstwo Gospodarki ma się w swoim profesjonalizmie nijak do np. amerykańskiego Depertment of Energy, który w samym tylko obszarze związanym z oświetleniem LED tworzy dziesiątki programów promocji, stymulowania rozwoju technologii czy zajmuje się ustalaniem nowych norm, co służy i samemu przemysłowi oświetleniowemu i końcowym klientom.  My jesteśmy w lesie i co najwyżej ktoś czasem jest dumny z polskiej pomysłowości, że żarówki 100W wróciły do handlu jako źródła specjalne albo grzejniki. Oczywiście nie samo Ministerstwo jest tu winowajcą. Proszę spojrzeć jakie jest ostatnie zdanie cytowanego przeze mnie dokumentu: "Informacja powstała przy współpracy Polskiego Związku Przemysłu Oświetleniowego oraz firmy Wojnarowscy, wiodącego dostawcy i producenta źródeł światła."

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Michał Wiśniewski
Piotr Mroziński
 

Najpopularniejszym półprzewodnikiem jest powszechnie stosowany w elektronice silikon

hahaha to faktycznie warto wiedzieć... bez komentarza

i śmieszno i straszno, że takie buble wychodzą z resortu gospodarki, przecież od tego są ci biurokraci, żeby wszelkie analizy i przygotowanie takich materiałów zlecać ekspertom, ale jak widać ciągle panuje kolesiostwo

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Sławek M

A ja sie kiedyś posiłkowałem tym opracowaniem MInisterstwa Gospodarki http://www.mg.gov.pl/NR/rdonlyres/AADB6664-50BD-4B03-9F65-21344D9C77C2/56655/Analizacalosc.pdf moim zdaniem rzetelnym

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl