Spisek żarówkowy - Oświetlenie
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Oświetlenie Spisek żarówkowy
REKLAMA
REKLAMA

Spisek żarówkowy

Awatar użytkownika
Michał Wiśniewski

Bardzo interesujący dokument o "nieznanej historii zaplanowanej nieprzydatności". Przedstawia ciekawe fakty z historii oświetlenia, okoliczności zawiązania pierwszego kartelu oświetleniowego o nazwie Phoebus, ewolucję rynowej żywotności lamp żarowych, a także najdłużej świecącą żarówkę na świecie :-)

Polecam:

Jak myślicie czy obecnie też mamy do czynienia z tzw. spiskiem żarówkowym? czy może on występować w innych branżach poza elektroniką użytkową i oświetleniem?

Ostatnio edytowane 16.12.2011 przez Michał Wiśniewski. Powód: edyta
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Krzysztof Witkowski

Witam,

Doskonały film, prowadzę serwis RTV i w 100% zgadzam się z tezami tego przesłania. Film powinien być "lekturą obowiązkową" każdego inżyniera i technika na świecie, a właściwie każdego współczesnego człowieka. Rozesłałem linka do wszystkich moich znajomych i mam nadzieję, że wszyscy oglądający go zrobią to samo. To nie "spiskowa teoria dziejów" lecz fakty.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Włodek

Witam.

Co chwilę mamy jakiś spisek. Obecnie mamy spisek  ACTA.

Pozdrawiam.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
august

Nagle się ludzie obudzili... wielu ekspertów, np. Witold Rakoczy z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki na AGH już od dawna mówił o zagrożeniach związanych z ACTA, ale opinia publiczna obudziła się praktycznie po fakcie.

Co do spisku żarówkowego - wydaje mi się, że im produkt bardziej masowy tym większe ryzyko, że producent lub kartel świadomie obniża jego żywotność. Na rynku b2b i w rozwiązaniach dedykowanych takie działania byłyby po prostu nieopłacalne. Dlatego te zjawisko dotyka oświetlenia i sprzętu RTV, bo tłumy łatwiej ogłupić.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl