Wyburzenie chłodni kominowej w Elektrowni Turów - Energetyka
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Energetyka Wyburzenie chłodni kominowej w Elektrowni Turów
REKLAMA
REKLAMA

Wyburzenie chłodni kominowej w Elektrowni Turów

Awatar użytkownika
Sławek M

Do wysadzenia wysokiej na sto metrów chłodni kominowej Elektrowni Turów w Bogatyni użyto 2 tys. mikroładunków wybuchowych. Wyburzenie obiektu to jeden z elementów przygotowania terenu pod budowę nowego bloku energetycznego. Piękna, precyzyjna robota.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
lo

Mogę dowiedzieć się co precyzyjnego jest w tym wyburzeniu? Po opisie nie mogę wiele wywnioskować. Chyba tylko to, że ktoś wyliczył że idealnie 2000 ładunków wyburzy ten komin (a nie np. 2012 :P).

 

Chciałbym tylko zauważyć, że jest to forum elektryczno-elektroniczne (tak przynajmniej do tej pory mi się wydawało), a nie budowlano-wyburzeniowe.

Ostatnio edytowane 20.03.2012 przez lo. Powód: zaczkałem
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Sławek M

Chodziło mi o precyzyjne rozmieszczenie tych ładunków w taki sposób aby nastąpiła implozja obiektu (a nie jego eksplozja) i konstrukcja zawaliła się w kontrolowany sposób. 

Ponieważ obiektem był komin elektrowni, temat zmieściłem w grupie Energetyka. Kwestia może i luźno związana z tematem grupy, więc jeśli faktycznie tu nie pasuje, to niech się tym zajmie moderator. Pozdrawiam.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl