Oświetlenie sklepu odzieżowego - Projektanci oświetlenia
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Projektanci oświetlenia Oświetlenie sklepu odzieżowego
REKLAMA
Przejdź do grup
REKLAMA

Oświetlenie sklepu odzieżowego

Brak awataru
Lukasz Kondrat

Witam. Chodzi mi nie tyle o prezentację wystawy i produktów, co o zasady profesjonalnego oświetlenia w przymierzalniach - czasami słyszę, że jakimś sklepie ubrania po prostu dobrze leżą na klientach, a w innym nawet w tych samych ciuchach mogą wyglądać niekorzystnie. Jak się tego ustrzec i zapewnić optymalne warunki zachęcające do zakupu? Z pewnością dużo zależy od luster, ale niezależnie od wystroju wszystko można zepsuć też nieodpowiednim oświetleniem. Jak tego uniknąć? Jakie oprawy i źródła światła będą dawały najlepszy efekt, innymi słowy jak oświetlić przymierzalnie, żeby klientki wyglądały korzystnie

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
pawel p

jeśli chodzi o oświetlenie przymierzalni to znalazlem takie fajne rozwiązanie którego używają moi znajomi w swoim sklepiku, mianowicie jest to kinkiet obrotowy PHIL polskiej firmy TOPMET light, nadaje sie idealnie ponieważ mozna go fajnie ukierunkować na klienta http://www.topmet.pl/Search/cache_phil/Produkt/28827_phil53-bo-kinkiet.aspx

Phil

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Lukasz Kondrat

Pawel, dzięki za odpowiedź! faktycznie bardzo fajne rozwiązanie, ale biorąc pod uwagę klientele sklepu wolałbym żeby dzieciaki, które włażą za matkami do przymierzalni nie bawiły się obrotowym kinkietem, pewnie mogłyby się poparzyć od nagrzanej świetlówki...

W innym sklepie widziałem takie panele oświetleniowe mocowane obok luster tak, że są przedłużeniem powierzchni lustra. świeciły więc na wprost stojącej osoby, ale dawały bardzo rozproszone światło, tak że nie raziło po oczach - jak znajde to wrzuce zdjecię. Ciekawe jakie tam siedziały źródła światła?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
pawel p

witaj, jeżeli potrzebujesz coś bardziej "pancernego" polecam profile led, dowolność doboru koloru i rodzaju jest ogromna co ma duże znaczenie przy sklepach np z odzieżą dla dzieci, podsyłam linka do różnych rozwiązań z profilami led abyś mógł się z nimi zapoznać, osobiście do tego typu zastosowania polecam rozwiązanie występujące w profilu "Slim" Topmet Light. 

 

profile LED:

http://www.topmet.pl/Sections/923_766_produkty/7034_oswietlenie-led.aspx

 

profil slim:

http://www.topmet.pl/Sklep/923_766_wg-rodziny/7577_slim.aspx

 

Jeśli chcesz oświetlić te lustra można też zastosować profil OVAL do któego pasuje źródło fortimo i daje na prawdę fajny efekt oto link:

http://www.topmet.pl/Sklep/923_766_wg-rodziny/8155_oval.aspx

 

 

Pozdrawiam i mam nadzieję, że pomogłem.

 

P.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
oswt sklp

Jaka automatyka najlepiej będzie się sprawowała w celu sterowania oświetleniem w zależności od pory dnia?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Stefan H

Każda większa marka świadczy usługi z zakresu możliwości sterowania oświetleniem. Przykładem takiej marki jest chociażby Philips.

Oczywiście też samodzielnie zainwestować w moduł sterowania oświetleniem. Tego typu rozwiązania są chętnie stosowane wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność czasowego bądź zdalnego sterowania oświetleniem.

Rzuć jeszcze okiem na systemy oferowane w Sabur: https://www.sabur.com.pl/sterowanie-oswietleniem-z-e-line

Ostatnio edytowane 28.12.2018 przez Stefan H. Powód: o
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl