jaki system Inteligentnego Budynku wybrać - Inteligentny dom
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Inteligentny dom jaki system Inteligentnego Budynku wybrać
REKLAMA
REKLAMA

jaki system Inteligentnego Budynku wybrać

Awatar użytkownika
Piotr Bibik

Witam!

Jako elektryk zastanawiam się jaki system Inteligentnego Budynku założyć samemu sobie w domku jednorodzinnym. Czym więcej systemów poznaje (na szkoleniach) tym większe mam rozterki. Czy ktoś ma PRAKTYCZNE doświadczenia z którymś z niżej wymienionych systemów? Interesują mnie praktyczne wskazówki + i - poniższych systemów

  • F&Home
  • Fibaro
  • xComfort
  • Merten (KNX)
  • Intelyo
  • Synergia Tech

Moje oczekiwania: Możliwość sterowania z telefonu komórkowego opartego o system Android; Panel dotykowy w ścianie; możliwość sterowania poprzez internet; sterowanie oświetleniem; roletami wewnętrznymi i zewnętrznymi; ogrzewaniem; wybranymi urządzeniami w domu; wideodomofon.

Jako zapaleniec lubię zmieniać i rozbudowywać swoją instalację jakie są praktyczne późniejsze możliwości zmiany funkcjonalności systemu? Może inny system polecicie wówczas proszę o uzasadnienie czemu warto się nim zainteresować?

Będę wdzięczny za podpowiedzi i sugestie.

Ostatnio edytowane 20.06.2012 przez Piotr Bibik. Powód: zmiany wizualizacyjne dołożenie punktatorów
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Brak użytkownika
Interesują mnie praktyczne wskazówki + i - poniższych systemów
To nie jest tak po prostu wady i zalety. Coś co dla jednego będzie wadą dla innego może być atutem.
 
F&Home
Kiedyś widziałem na targach. Design panelu po prostu żałosny. Nie wiem jak znajdują się ludzie którzy są wstanie to zaakceptować. Oprogramowanie prymitywne. Zobacz sam
  
Fibaro
O wadach dyskutuję tutaj.
Ale o praktyce znajdziesz dużo tutaj.

xComfort
Prosty, ale sprawdzony system radiowy. Ale raczej nie spełni oczekiwań które wypisałeś.
Tutaj kilka uwag o wizualizacji.

Merten (KNX)
Ta oferta wymaga bardzo szeroko otwartego portfela. Po prostu spytaj o ceny.
   
Intelyo
To nie jest producent, ale bardziej integrator. Nie prowadzą szkoleń, nie oferują produktów, świadczą głównie usługi wraz z dostawą sprzętu. Od strony technicznej ciekawa oferta. Bazują na rozwiązaniach wielu producentów, zebrali to do kupy, dodali coś od siebie i nazywają to systemem Intelyo.
   
Synergia Tech
Bardzo gustownie przygotowana oferta. Warto się po interesować, ale nic o firmie po za ich stroną www nie wiadomo.

    Moje oczekiwania: Możliwość sterowania z telefonu komórkowego opartego o system Android; Panel dotykowy w ścianie; możliwość sterowania poprzez internet; sterowanie oświetleniem; roletami wewnętrznymi i zewnętrznymi; ogrzewaniem; wybranymi urządzeniami w domu; wideodomofon.

    Jako zapaleniec lubię zmieniać i rozbudowywać swoją instalację jakie są praktyczne późniejsze możliwości zmiany funkcjonalności systemu? Może inny system polecicie wówczas proszę o uzasadnienie czemu warto się nim zainteresować?

    Będę wdzięczny za podpowiedzi i sugestie.

    W dziale BAZA WIEDZY znajdziesz jeszcze trochę innych namiarów na firmy produkujące systemy IB.

    30 czerwca we Wrocławiu (czyli nie daleko) jest szkolenie Nexwell.

    Z twojego opisu wynika, że ich system spełnia wszystkie Twoje oczekiwania. Pojedź i sam oceń.

    Ostatnio edytowane 22.06.2012 przez Brak użytkownika. Powód: linkowanie
    cytuj pomógł zgłoś nadużycie
    Brak awataru
    Michał Dąbrowski

    Witam

    Od kilku lat stosuje bezprzewodowy system Delta Dore. Głównym elementem systemu jest ekran dotykowy, choć sam system jest rozproszony. Możemy sterować ogrzewaniem/chłodzenie, oświetleniem, roletami, wentylacją, ciepłą wodą, bramami, w sumie wszystkim. Wszystko łatwo się programuje i działa od razu. Podaje link do katalogu: http://deltadore.idsl.pl/pliki/automatyka/deltadore2011_2012.pdf

    cytuj pomógł zgłoś nadużycie
    Awatar użytkownika
    Kamil M. Piach

    Wiesz co, najlepiej pytać się specjalistów. W sieci różni ludzi różne rzeczy piszą. Ja planuję za rok budowac ekologiczny domek, dlatego teraz 25 X będę w Warszawie na targach domu inteligentnego. Może tez tam pojedź? Będzie mnóstwo producentów i sporo można się będzie dowiedzieć.

    cytuj zgłoś nadużycie
    Brak awataru
    Daniel Matoch

    Moim zdaniem Merten będzie ok. KNX są bardzo popularne i raczej niezawodne.

    cytuj pomógł zgłoś nadużycie
    Brak awataru
    Daniel Matoch
    Kamil M. Piach
     

    Wiesz co, najlepiej pytać się specjalistów. W sieci różni ludzi różne rzeczy piszą. Ja planuję za rok budowac ekologiczny domek, dlatego teraz 25 X będę w Warszawie na targach domu inteligentnego. Może tez tam pojedź? Będzie mnóstwo producentów i sporo można się będzie dowiedzieć.

    A jacy producenci tam będą? Polscy ,zagraniczni?

    cytuj pomógł zgłoś nadużycie
    Brak awataru
    Leon Ardo
    Piotr Bibik
     

    Witam!

    Jako elektryk zastanawiam się jaki system Inteligentnego Budynku założyć samemu sobie w domku jednorodzinnym. Czym więcej systemów poznaje (na szkoleniach) tym większe mam rozterki. Czy ktoś ma PRAKTYCZNE doświadczenia z którymś z niżej wymienionych systemów? Interesują mnie praktyczne wskazówki + i - poniższych systemów

    • F&Home
    • Fibaro
    • xComfort
    • Merten (KNX)
    • Intelyo
    • Synergia Tech

    Moje oczekiwania: Możliwość sterowania z telefonu komórkowego opartego o system Android; Panel dotykowy w ścianie; możliwość sterowania poprzez internet; sterowanie oświetleniem; roletami wewnętrznymi i zewnętrznymi; ogrzewaniem; wybranymi urządzeniami w domu; wideodomofon.

    Jako zapaleniec lubię zmieniać i rozbudowywać swoją instalację jakie są praktyczne późniejsze możliwości zmiany funkcjonalności systemu? Może inny system polecicie wówczas proszę o uzasadnienie czemu warto się nim zainteresować?

    Będę wdzięczny za podpowiedzi i sugestie.

    Chciałbym zainteresować forumowiczów zagadnieniem związanym ze zdalnym sterowaniem rolet zewnętrznych. https://www.youtube.com/watch?v=_4maRPVS4Bs

    Prezentowany film, na przykładzie systemu Smart868, pokazuje innowacyjność rozwiązania.
    Zaletą pozostaną - funkcja zdalnego sterowania z domu i dowolnego innego miejsca z dostępem do internetu, współpraca z napędem elektrycznym rolet, możliwość sterowania każdej rolety osobno, uproszczony system, bez dodatkowej instalacji elektrycznej, współpraca z napędem elektrycznym rolety, pełna automatyzacja, przy prostej konfiguracji systemu. Ważne jest że sterownik roletowy pełni również funkcję wzmacniacza zasięgu dla pozostałych urządzeń bezprzewodowych systemu Smart868, co daje m.in. możliwość sterowania ogrzewaniem oraz innych możliwych do sterowanie urządzeń.

    Ostatnio edytowane 24.06.2014 przez elektroonline.pl. Powód: błędny format cytatu
    Awatar użytkownika
    Piotr Bibik

    Witam,

    Trochę dawno się nie udzielałem ale znalazłem bardzo fajny system IB. Prosty w instalacji i bardzo przyjazny dla użytkownika. ONLY jako przykład może posłużyć moduł OT-CLIMA-W 

    System do komunikacji wykorzystuje dodatkową żyłę, jest więc tani w montażu i nie wymaga specjalistycznego okablowania. Kładąc instalację dokładamy 1 żyłę i w zależności od upodobań można mieć instalacje tradycyjną lub po zamontowaniu elementów Only instalację Inteligentną.

    Jako ciekawostka system posiada również moduły do montażu w rozdzielni DIN D-FDRV

    Czy ktoś z kolegów montował już ten system?

    cytuj pomógł zgłoś nadużycie
    Awatar użytkownika
    Piotr Bibik

    A jak z doświadczeń praktyków wygląda ochrona przeciwprzepięciowa w systemach Inteligentnego Budynku?

    cytuj pomógł zgłoś nadużycie
    Brak awataru
    Andrzej B.

    Ja skorzystałem z oferty firmy Fermax, ale nie potrzebowałem fajerwerków więc wybrałem naprawdę podstawowa wersję. Mam taki fajny monitorek, gdzie mogę sterować wieloma rzeczami. No i obowiązkowa rzecz - wideodomofon. 

    cytuj zgłoś nadużycie
    Brak awataru
    Filip Tomczak

    Ja też miałem wiele wątpliwości, bo niby trochę znam się na elektryce, ale mimo wszystko uznałem, że jest z tym zbyt wiele zabawy i istnieje dość spore ryzyko, że zrobię coś nie tak. Wolałem zdecydować się na zlecenie tego profesjonalnej firmie (www.inteligentny-budynek.pl). Już od prawie 3 lat mam u siebie system Fibaro i sprawdza się bardzo dobrze. Niedawno domówiłem także inteligentne rolety solarne (Bubendorff). Świetna sprawa, bo nie musiałem kuć ścian żeby doprowadzić przewody elektryczne.

    Brak awataru
    Łukasz Łukaszczyk

    Ze swojej stromy mogę zaproponować urządzenia SpeedKey dla mniej wymagających.
    Są to urządzenia głównie do sterowania oświetleniem w obiektach. Za pomocą tych urządzeń możemy wysterować oświetlenie, stworzyć sceny oświetleniowe, sterować roletami, ogrzewaniem, klimatyzacją, ściemniaczami, a w wersji sieciowej (seria 3000) dzięki dołączonemu tabletowi sterować z aplikacji na smartfonie.
    Cenowo wygląda bardzo rozsądnie, nie wymaga żadnych centralek. Do komunikacji między urządzeniami wystarczy położenie magistrali. Awaria jednego z urządzeń nie wpływa na działanie reszty systemu. Instalacja i programowanie banalnie proste.
    Z informacji jakie posiadam ma to zostać zintegrowane z domofonem IP, kamerami IP i Satelem.

    cytuj pomógł zgłoś nadużycie
    Brak awataru
    Michałowski Łukasz

    Inteligentny budynek=wygoda, komfort, bezpieczeństwo, oszczędność. Polecam Majca.Technology - fachowcy w tej dziedzinie, doradzą i zaproponują najbardziej optymalne rozwiązanie. 

    cytuj pomógł zgłoś nadużycie
    Brak awataru
    Michałowski Łukasz

    Inteligentny budynek=wygoda, komfort, bezpieczeństwo, oszczędność. Polecam Majca.Technology - fachowcy w tej dziedzinie, doradzą i zaproponują najbardziej optymalne rozwiązanie. 

    Brak awataru
    użytkownik usunięty

    Ja korzystałem z usług profesjonalnej firmy, która doradziła mi we wszystkim, także samemu nie robiłem nic, przyszedłem na gotowe i wszystko działa jak należy, póki co nie jest to tanie rozwiązanie, ale z czasem będzie co raz więcej takich domów.

    _____________________

    profesjonalna ochrona budowy wrocław

    cytuj pomógł zgłoś nadużycie
    odpowiedz
    REKLAMA
    Nasze serwisy:
    elektrykapradnietyka.com
    przegladelektryczny.pl
    rynekelektroniki.pl
    automatykairobotyka.pl
    budowainfo.pl