Creativeenergy.pl wymyśla na nowo fakturę za energię elektryczną - Energetyka
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Energetyka Creativeenergy.pl wymyśla na nowo fakturę za energię elektryczną
REKLAMA
REKLAMA

Creativeenergy.pl wymyśla na nowo fakturę za energię elektryczną

Brak awataru
Łukasz Litwa

Nowy wzór faktury za energię elektryczną!

Nowy wzór faktury za energię elektryczną

http://creativeenergy.pl/creativeenergy-pl-wymysla-na-nowo-fakture-za-energie-elektryczna/

co o tym sądzicie?

Ostatnio edytowane 18.08.2012 przez elektroonline.pl. Powód: dodana grafika
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Szczepan Wodzikowski

Jest ok - czytelna i prosta.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Lukasz Kondrat

Ogólnie dobry pomysł z wykresem profilu zuzycia energii w ciągu roku - takie informacje mogłyby zwiększyć świadomość odbiorców. Gdyby jeszcze można było przedstawić na wykresie średnie energii o danej porze dnia i nocy w ciągu doby to byłaby przydatna informacja pozwalająca wybrać najbardziej korzystną taryfę.

Na fakturze powinny być też jakoś jasno zaprezentowane informacje nt. wykorzystania mocy biernej, bo dla wielu to jest ciemna magia.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
lo

no mam nadzieje, że inne korporacje energetyczne też się skłonią ku takiemu rozwiązaniu. Nie będę musiał w końcu tłumaczyć każdemu czemu taki a nie inny rachunek przyszedł :)

co do pojawienia się na fakturze dobowego profilu zużycia energii, oraz ilości zużytej energii wytworzonej z mocy biernej to tylko analizator sieci może to wskazać. Liczniki energii elektrycznej (przynajmniej te dostarczane przez ZE) nie mierzą tych wartości... Nie ma więc podstawy do prowadzenia takich zestawień.

 

pozdrawiam

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Lukasz Kondrat

lo, dzięki za sprostowanie, w sumie podejrzewałem, że to nie taka prosta sprawa ;)

A może tzw. inteligentne liczniki będą miały szersze możliwości w zakresie takich pomiarów? Ja sam jeszcze nie mam takowych, ale podobno już sporo tego zainstalowali w Polsce

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
lo
Lukasz Kondrat
 

A może tzw. inteligentne liczniki będą miały szersze możliwości w zakresie takich pomiarów?

 

może tak. nie wiem co wg Ciebie oznacza inteligentny licznik.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
arduin0id

OK, a kiedy wdrożą te nowe faktury? Bo ja z PGE dalej dostaje jakieś hieroglify...

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Michał Wiśniewski

Może właśnie im na tym zależy, żeby się klientom nie chciało wnikać ani liczyć ;)

A dobre praktyki powinniśmy ściągać od Brytyjczyków: http://www.zjednoczonekrolestwo.co.uk/rachunki-za-prad-i-gaz-moga-byc-proste

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl