Przepalone świetlówki - Oświetlenie
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Oświetlenie Przepalone świetlówki
REKLAMA
REKLAMA

Przepalone świetlówki

Brak awataru
Michał Krzysztofiak

Witam,

mam dylemat polegający na poborze energii elektrycznej przez przepalone lampy ze świetlówkami. Otóż na hali produkcyjnej znajdują się szeregowo powieszone lampy z 2 świetlówkami. Niektóre z nich nie działają zupełnie, a niektóre tylko pojedynczo. I moje pytanie, czy przepalone zupełnie świetlówki do których jest nadal podłączony prąd pobierają energię elektryczną i czy ich wyłączenie z sieci pozwoli na oszczędności w energii?

Brak awataru
Włodek

Jeżeli żarnik świetlówki nie jest przepalony i starter po dłuższym miganiu załączy go na stałe to świetlówka pobiera więcej energii niż normalnie świecąca. Widać jednak wówczas słabo świecące żarniki świetlówek.

Brak awataru
Piotr Gońda

Odświeżam temat, mam nadzieje że ktoś tu zerknie :). 

W firmie mam lampy na świetlówki T8(czy tam g13, nie wiem które to ich oznaczenie - 1000-1200lumenów, 18w, 60cm długość) są po 4 w lampie, po 2 z nich łączone szeregowo. W ramach oszczędności chciałem wykręcić po 2 z każdej ale jest za ciemno. Czy wkręcenie jednej przepalonej coś mi da?(przyp są szeregowe więc wykręcenie jednej powoduje że druga się nie zapala) Nie będzie ona pobierała prądu? Jest na 100% przepalona, nie żarzy, nie zapala się po x minutach/godzinach. 

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Piotr Jaszewski

Świetlówka może być uszkodzona w dwojaki sposób - poprzez przerwanie spirali jednej z dwóch skrętek/żarników (wówczas nie świeci, nie żarzy/grzeje skrętek w próbie zaświecenia lampy i wówczas nie pobiera energii z zasilania) lub poprzez rozhermetyzowanie lampy/spadek ciśnienia przy sprawnych skrętkach (wówczas układ zapłonowy usiłuje dokonać podgrzania skrętek i zapłonu lampy, do którego jednak z powodu niewłaściwego ciśnienia nie dochodzi. W tej sytuacji układ zapłonowy jest zdolny wyłącznie do grzania skrętek, co objawia się pomarańczową poświatą przy końcach lampy, które są gorące i sporym poborem prądu zużywanego w ciepło)

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Maria Kowal

A mogę dopytać czy zamawiacie w ogóle jakieś żarówki przez internet?zobacz tu np. który z tych halogenów najlepiej wybrać do oświetlenia kuchni?czy to raczej nie opłacalne?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl