Inteligentny dom od A do Z - Inteligentny dom
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Inteligentny dom Inteligentny dom od A do Z
REKLAMA
REKLAMA

Inteligentny dom od A do Z

Awatar użytkownika
PacMan

Witam,

ponieważ niebawem będę budował dom jestem na etapie kosztorysu. Dodam że to będzie mój dom;)

Chciałbym w wymarzonym domu posiadać jakieś inteligentne sterowanie tzw INTELIGENTNY DOM.

Co w skład takiej instalacji wchodzi? Jakie są standardy i w co warto zainwestować. Powiedzmy, że powierzchnia użytkowa domu to 150 m2.

Ile kosztuje najtańsza instalacja i co zawiera, jakie są możliwości jej rozbudowy. Ile kosztuje serwis> Wszystkie wypowiedzi fachowców, którzy mają styczność z instalacjami Inteligentnego Domu mile widziane.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Tomasz

Powiem tak nie jestem specjalistą, ale się interesuje automatyką budynkową i wiążę z nią przyszłość.

Sprawa nie jest taka prosta jak się wydaje. Na początku musisz określić czym chcesz sterować w swoim domu oświetleniem, ogrzewaniem, roletami, sprzętem audio. Jeśli chcesz wszystkim, ale nie masz na początku wystarczającej ilości gotówki to zastosuj standard KNX pozwoli ci to w przyszłości rozbudować system bez większego kucia ścian. Pamiętaj o integracji systemu automatyki z systemem włamaniowym, monitoringiem i kontrolą dostępu. Wszystko zależy jaką masz wyobraźnię i fundusze na ich realizację.

Jeśli pytasz o cenę to sprecyzuj czy chodzi ci o inteligentne sterowanie (komfort) czy systemy zabezpieczeń (bezpieczeństwo).

 

 

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Kamil M. Piach
PacMan
 

Witam,

ponieważ niebawem będę budował dom jestem na etapie kosztorysu. Dodam że to będzie mój dom;)

Chciałbym w wymarzonym domu posiadać jakieś inteligentne sterowanie tzw INTELIGENTNY DOM.

Co w skład takiej instalacji wchodzi? Jakie są standardy i w co warto zainwestować. Powiedzmy, że powierzchnia użytkowa domu to 150 m2.

Ile kosztuje najtańsza instalacja i co zawiera, jakie są możliwości jej rozbudowy. Ile kosztuje serwis> Wszystkie wypowiedzi fachowców, którzy mają styczność z instalacjami Inteligentnego Domu mile widziane.

Nie wiem czy już wybudowałeś ten dom? Ale teraz jakoś na koniec października są organizowane targi dom inteligentny i tam będzie cała masa ludzi dzielić się informacjami o tego typu budynkach. Mieszkam akurat niedaleko Warszawy, więc jak cię temat zainteresuje, możesz tam pojechać jak ja.

cytuj zgłoś nadużycie
Brak awataru
Daniel Matoch

Myślę jak Tomasz. Najpierw trzeba wiedzieć, co chcemy zautomatyzować. U mnie byłyby to drzwi, garaż, okna-jakbym je automatycznie zamykał kilkoma kliknięciami, byłoby super! Wiedza z zarządzania budynkiem jest bardzo przydatna. Zastanowię się czy jechać na te targi w Soho w Warszawie. Od przybytku głowa nie boli. A będzie tam poruszana tematyka sprzętów audio-video? Przydałoby mi się pochować jakoś nagłośnienie w domu, bo co odstaje, to już nie robi takiego wrażenia. Zgodzicie się?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Tomasz

Daniel zobacz sobie na stronie http://dominteligentny.pl/targi/ tam jest napisane o tych targach i akurat trafiłeś w dziesiątkę cytat "Targi traktują o nowoczesnych i ekologicznych rozwiązaniach, technologiach inteligentnego zarządzania budynkiem oraz wystawę szeroko rozumianych systemów audio/video i kina"

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Tomasz

PacMan nie wiem czy już się dowiedziałeś ile cie to będzie kosztować, ale może ta informacja się komuś przyda. Ostatnio przeczytałem, że położenie tradycyjnej instalacji w 200 m2 domku to jakieś 40 000, a położenie inteligentnej instalacji to koszt 60 000 mniej więcej zależy jeszcze standardu jaki się zastosuje i oczywiście od wyobraźni inwestora. Przez położenie rozumiem ( projekt, okablowanie, rozdzielnice, urządzenia systemowe, gniazdka, uruchomienie systemu). Dodam że taka inwestycja zwraca się po 3-4 latach jeśli ma się zintegrowane oświetlenie i ogrzewanie.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Brak użytkownika

Hej skontaktuj się z tą firmą, na pewno wszystko Ci wyjaśnią: automatyka Olsztyn.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Maria Kowal

A mogę dopytać jakie montowaliście u siebie oświetlenie?np. te lampy lumines można by podłączyć na włącznik ruchowy?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Rafał Szczytowski

Polecam przejrzenie tego AMA: http://www.wykop.pl/link/2279130/ama-inteligentne-domy/

Jeśli potrzebujesz odpowiedzi na konkretne pytania lub poszukujesz konkretnej oferty to proszę o kontakt email.

Pozdrawiam ;)

Ostatnio edytowane 20.02.2015 przez elektroonline.pl. Powód: link
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Damian Lewandowski

Taki dom to na pewno dużo zalet, tylko co jak siądzie cała automatyka? Najlepiej jakby to było zintegrowane również z manualnym sterowaniem, ja u siebie mam rolety zewnętrzne na pilot i jak nie ma prądu to robi się problem.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Filip Tomczak

Ja mam taki system zamontowany w swoim domu. Jest to na prawdę rewelacyjna sprawa. Wszystko działa "jak w zegarku". Mogę zarządzać wszystkimi funkcjami, bez względu na to gdzie jestem. Jeśli chodzi o sprawę z brakiem prądu, to nie ma żadnego problemu. Zamawiając całą instalację w firmie http://inteligentny-budynek.pl takie sytuacje również zostały przewidziane. W takim przypadku, system przełącza się zasilanie awaryjne, które nie jest zależne od bieżącego dostępu do prądu. Nie ma się czego obawiać ;)

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Paweł Kolora

Przede wszystkim warto zainwestować w dobry domofon, taki z funkcją wideo. Mogę Ci polecić firmę Fermax, robią świetne systemy więc na pewno masz gwarancję jakości. Poza tym zainwestuj w sterowanie światłem, bo to bardzo ciekawa alternatywa jeśli wyjeżdżasz z domu i nie chcesz by nim się zaiteresowali złodzieje. 

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
adam nowak

Warto również np zintegrować ze sobą wszystkie wyłączniki światła  i zrobić jakieś sterowanie pilotem, pełno jest możliwości, jakieś instalacje audio video, ale wydaje mi się że na obecne czasy to wszystko jest bardzo drogie :) 

Ostatnio edytowane 25.09.2015 przez adam nowak. Powód: zmiana
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Piotr Szcześniak

Dzień dobry. Polecam zerknąć na produkty TURBOEGG http://www.turboegg.com/ - samemu można stworzyć urządzenia sterowane za pomocą smartfona i to za niewielkie pieniądze :)

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl