przydomowa elektrownia wiatrowa - Elektrownie wiatrowe
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Elektrownie wiatrowe przydomowa elektrownia wiatrowa
REKLAMA
REKLAMA

przydomowa elektrownia wiatrowa

Brak awataru
JAN M

Witam

Chcę zbudować przydomową elektrownię wiatrową. Nie mam żadnego doświadczenia w budowie takiego "sprzętu ". Przeczytałem dużo informacji w internecie. Piszę z prośbą o podzielenie się ze mną swoją wiedzą. Jak zbudować prądnicę wolnoobrotową o wydajności 500W?

Czytałem, że można zbudować taką prądnicę z alternatora, ale podpowiedzcie z jakiego pojazdu najlepiej?

Czekam na ciekawe podpowiedzi.

 

 

cytuj zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Instytut OZE Sp. z o.o.

Polecam firmę Instytut OZE Sp. z o.o. Wykonują tego typu projekty, doradzają i prowadzą inwestycję od A do Z  www.instytutoze.pl oraz na stronie naszego serwisu http://ioze.pl/ogloszenia/projektujemy-zielone-elektrownie

 

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Maciej Kurzyk

A trzeba mieć jakieś pozwolenie czy koncesję? Jak to wygląda od strony papierkowej?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Alicja Kaczanowska

Podbijam temat. Jakieś pozwolenia? Papierki, ekspertyzy? To znaczy, znalazłam kilka firm zajmujących się ekspertyzami pod elektrownie wiatrowe, ale kompletnie nie wiem, jaka jest procedura na małą, przydomową elektrownię.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Piotr Akit

Zapraszam do kontaktu via PM, wszystko wytłumaczę ;) Pozdrawiam

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Magda Bob

Taka budowa elektrowni wiatrowych to wielkie wyzwanie z tego co czytałam w internecie. Często przeglądając źródła odnowy energii, aby taniej było czytałam wiele artykułów. Może ta strona Ci się przyda: http://www.pro-futuro.eu/ , wiele zdjęć, opisów. A do tego z co wyczytałam zajmują się wszystkim od sprawdzenia warunków czy jest to opłacalne, aż po realizacje. 

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
PacMan

Bardziej opłacają się panele fotowoltaiczne lub pompa ciepła. Zwłaszcza że ceny pomp są coraz bardziej dostępne.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
jan kowalski

Elektrownie wiatrowe, to wciąż nowość w naszym kraju. Chociaż posiadają wiele zalet http://www.energo-oszczednosci.pl/5-zalet-elektrowni-wiatrowych/, to jednak traktuje się je z rezerwą.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Maciej Kurzyk

W naszych warunkach nasłonecznienia o wile efektywniejsze są turbiny wiatrowe. Do 40 kW nie trzeba żadnych pozwoleń na wytwarzanie energii. Oczywiście w przypadku osób prywatnych. Nie wiem jak z działalnościami gospodarczymi czy nie trzeba jakiegoś kwitu sobie załatwić.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl