Problem z twardym - Komputery, sprzęt komputerowy
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
REKLAMA
REKLAMA

Problem z twardym

Awatar użytkownika
Hardstyler

Witam:D dawno mnie tu nie było:( Mam do WAS szanowni fachowcy prośbę o pomoc. Mianowicie w celu uproszczenia sobie pracy związanej z częstym pomiarem oraz "rysowaniem" sieci postanowiłem z kolegą z pracy załatwić lepsze komputery niż te które były w naszym biurze. Koszt z przesyłka niecałe 300 złotych. Komputery sprowadzane (prawdopodobnie bank, biuro korporacja) z zagranicy. Konfiguracja: support.dell.com/support/edocs/systems/opgx240/en/ug/specs.htm. Chyba mało istotne. Jeden z nich sprawny drugi natomiast nie do opanowania. Chodzi o to iż po instalacji windows'a xp z sp 3 w czasie gdy zaczyna lądowanie system pojawia się "kochane" niebieskie okno na ok 1 sekundę i  reset komputera i tak w nieskończoność. Dodam dysk 40GB Seagate Barracuda 7200 - na innym komputerze sprawny, zero bad sektorów itp. mam nadzieje ze ktoś pomoże. Moim zdaniem jest to wina płyty głównej, ale mogę się mylić. Z góry dziękuje  

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

Witam,

Czy sprawdziłeś SMART dysku? najistotniejsze pozycje to te z 'error' w nazwie jeśli dobrze pamiętam 5 187 i coś jeszcze. Wklej nam to co S.M.A.R.T. mówi o dysku.

Przyczyn BS( blue screen) może być wiele. Jeśli dysk byłby wadliwy to nie rozpocząłbyś instalacji albo by chrzaniło się podczas jej trwania.

W laptopach najczęstszą przyczyna BS jest przegrzanie jak większość naszych kochanych żon trzyma laptopa na grubym kocu i nie ma możliwości swobodnej cyrkulacji powietrza. Przegrzanie = BS

Jeśli łapiesz BS podczas ładowania systemu (prawdopodobnie sterowników) masz uszkodzony któryś z podzespołów bazowych lub jest on źle zainstalowany/poluzowany.

Dociśnij kartę graficzną, pamięć ram,. sprawdź objawy.

Zamień karty graficzne w podanym linku nie widzę żadnej wyszczególnionej karty tylko dostępne porty AGP i PCI.

Usuń kolejno po kości ram być może któraś jest uszkodzona ew zamień kości ram ( nie przekraczając 1GB - max tych płyt)

U znajomego BS pojawiały się z powodu mikropęknięcia płyty na ścieżce do pamięci RAM po usunięciu kości z niesprawnego slotu BS ustąpiły.

Niestabilny zasilacz powoduje raczej restarty niż BS ale jeśli nie wiadomo co jest przyczyną można pokusić się o podmianę. Podobnie z baterią w płycie głównej powoduje raczej restarty ustawień biosu i może mieszać podczas uruchamiania maszyny ale nie samego windowsa.

na razie tyle daj znać czy, któraś sugestia pomogła. jeśli nie pomyślimy bardziej intensywnie ;)

 

 

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl