Transmitery PLC w bloku - internet w piwnicy - Sieci telekomunikacyjne
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Sieci telekomunikacyjne Transmitery PLC w bloku - internet w piwnicy
REKLAMA
REKLAMA

Transmitery PLC w bloku - internet w piwnicy

Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

Witam wszystkich,

Czy ktoś może miał okazję testować transmitery PLC (internet przez sieć elektryczną) przykładowo

przy tworzeniu sieci komputerowej mieszkania (1 piętro) z piwnicą :)

Wiem, że prędkość transmisji drastycznie spada ale zasięg rzędu 50m powinien być osiągalny, szczególnie że deklarowany zasięg to DO 300m.

Internet w piwnicy przyda się np do kamery ip bądź pozostania w kontakcie ze światem także nie potrzebuję tam 100mbps natomiast przed zakupem jakiegoś PLC zastanawiam się czy częstotliwości, na jakich jest przekazywany sygnał (2-70MHz) nie będą w jakiś sposób tłumione - tu brak mi fachowej wiedzy na temat instalacji elektrycznych w blokach.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i sugestie :)

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

Odświeżę temat i dorzucę pytanie pomocnicze:

Zakładam że w bloku instalacja elektryczna piwnic jest rozdzielona z zasilaniem mieszkań. Jak sądzicie, czy jest możliwość 'przejścia' sygnału z transmitera PLC z jednego obwodu energetycznego budynku do drugiego? Czy w rozdzielni to przejdzie czy zostanie odfiltrowane jako 'śmieci w kablu'?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Brak użytkownika

Teraz ja odświeżę :P

Jak tematu jeszcze nie rozkminiłeś, to mogę Ci pożyczyć do przetestowania 2 transmitery 500 Mbps TP-Linka :)

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

Zgłoszę się wkrótce na 100% jak tylko pozostałą infrastrukturę poskładam, (router z obsługą modemów 3G + karta Aero2) - tam gdzie chcę testować jeszcze nie ma żadnego operatora kablowego.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl