Prawidłowe zwijanie kabli/przewodów - poradnik VIDEO - Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne Prawidłowe zwijanie kabli/przewodów - poradnik VIDEO
REKLAMA
REKLAMA

Prawidłowe zwijanie kabli/przewodów - poradnik VIDEO

Awatar użytkownika
harnaś

Niby taki banał, a praktycznie każdego muszę szkolić jak poprawnie zwijać przewody, żeby przy rozwijaniu się nie splątały ani odkształcały. Poniżej dobrze wyjaśnione akurat przez akustyka, ale sposób sprawdza się przy każdej instalacji

Co prawda po angielsku, ale wystarczy patrzeć na ręce :) Wszystkim niezaznajomionym polecam wyrobić sobie taki nawyk - bardzo ułatwia życie.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Brak użytkownika

Super filmik. Mogę pożyczyć?

Tylko ta opaska kablowa na końcu. Fajniejsze było by coś takiego, bo wygodne przy wielokrotnym zwijaniu/rozwijaniu.

http://trzymka.blogspot.com/2013/08/zapka-pomoze-uporzadkowac-kabelki.html

Ostatnio edytowane 13.08.2013 przez Brak użytkownika. Powód: byki że wstyd
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
harnaś

nie mój, ale śmiało - dobre praktyki trzeba rozpowszechniać! :)

faktycznie opaska ma ten minus, że jest jednorazowa, a trzymka bardzo mi się podoba - i za nazwę i za funkcjonalność :)

nie mój, więc śmiało :D
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
lo

Nie przy każdej instalacji, bo czarno widzę zwijanie w ten sposób YDY i ogólnie "nie okrągłe" przewody. Co do zwykłych linek, przedłużaczy sam muszę to sprawdzić :) Trzymkę można zastąpić pierwszym lepszym drucikiem.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
harnaś
lo
 

Nie przy każdej instalacji, bo czarno widzę zwijanie w ten sposób YDY i ogólnie "nie okrągłe" przewody.

Fakt. Odruchowo zawęziłem do przewodów, z którymi mam do czynienia.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl