Przedłużasz siły, przedłużacz trójfazówki - jaki kabel - Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne Przedłużasz siły, przedłużacz trójfazówki - jaki kabel
REKLAMA
REKLAMA

Przedłużasz siły, przedłużacz trójfazówki - jaki kabel

Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

Witam,

Mam w mieszkaniu przyłącze 3F do kuchenki indukcyjnej i oprócz tego plan na wykonanie przyłącza 3F na tzw przyszłość, ponieważ nigdy nie wiesz o czego ta 3F się może przydać.

Przyłącze 3F mam na bezpieczniku 16A ( przewody z zapasem 2,5mm2). Planuję pod cokołami w meblach zamontować wtyczkę 3F 5 pin 16A  (trochę mniejsza niż32 i zdecydowanie mniejsza niż 63A). Oraz zostawię 'luźne' kable ze spinkami.

Mieszkanie jest na pierwszym piętrze więc do ziemi blisko. Chcę złożyć również przedłużasz do złącza 3F który sięgnie chodnika ( ok 20m)

Potrzebny jeszcze przewód i to co na razie stwierdzam to:

YKY 5x2,5 0.6/1kV się nie nadaje ze względu na sztywne poszczególne żyły, więc może linka 

OWY 5x2,5 500V lub PRZEWÓD GUMOWY LINKA OW 5x2,5.

którego przewodu użylibyście sami?

Brak awataru
lo
Artur Kulikowski
 

(...) Planuję pod cokołami w meblach zamontować wtyczkę 3F 5 pin 16A  (...)

Broń Go Panie Boże, wypust elektryczny zakańczać wtyczką!

 

YKY 5x2,5 0.6/1kV się nie nadaje ze względu na sztywne poszczególne żyły, więc może linka 

OWY 5x2,5 500V lub PRZEWÓD GUMOWY LINKA OW 5x2,5.

którego przewodu użylibyście sami?

Słusznie z tym YKY. Nie nadaje się on do instalacji ruchomych (w tym przedłużaczy). OW nie jest zły, ale polecam OnPd 5x2,5mm2 500/750V.

Ostatnio edytowane 10.11.2013 przez lo. Powód: posuwałem psa w pysk.
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

chciałem wypust zakończyć wtyczką oraz zostawić wolne 5 kabli na których (na każdym) montuję szybkozłączkę np http://www.bankkabli.pl/akcesoria-do-kabli/akcesoria-montazowe/szybkozlaczki/zlaczka-przezroczysta-transparentna-24a-2273-203.html

- praktycznie zero zagrożenia zwarcia,

Przy okazji OnPD jest gumowaną pięcio-żyłową linką, z kolei do kuchenki mam doprowadzony YKY 5x2,5 (drut)

Teraz pytanie jak to najlepiej połączyć? znalazłem złączki uniwersalne do linek i drutów np Szybkozłączka uniwersalna

ale zgooglowałem, że ludzie na to narzekają i czy przypadkiem nie będzie lepiej jpołączenie  wykonać skręcając oba kable i posmarkać na nie cyną, następnie w rurkę termokurczliwą lub nawet zwykłą taśmę izolacyjną.

 

pzdr.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
lo

wypustów nie kończy się wtyczką, tylko gniazdem! :)

 

Do linek nie polecam szybkozłączek, lepiej dać kostkę elektryczną. Z tym cynowaniem i koszulką termokurczliwą też jak najbardziej prawidłowe zastosowanie!

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

oczywiście o gniazdo mi chodziło , myślałem już o wtyku z przedłużacza  a pisałem o gnieździe.

 

pzdr

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Holy

Do linki możesz zastosować spokojnie szybkozłączkę, o ile zaciśniesz na niej tulejkę:

http://www.tme.eu/pl/katalog/tulejki-zaciskowe/3155bba20deb2cb709048d567f04a77a.html

Tyle, że do kompletu potrzebujesz jeszcze zaciskarki (zębami nie warto, bo plomby drogie).

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl