Automatyczny włącznik odkurzacza przemysłowego - Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne Automatyczny włącznik odkurzacza przemysłowego
REKLAMA
REKLAMA

Automatyczny włącznik odkurzacza przemysłowego

Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

Witam,

Czy wspominany automatyczny włącznik odkurzacza przemysłowego (>2000W) mogę zrealizować na styczniku?

To wydaje mi się ustaliłem natomiast nie wiem czy brnąć w tą stronę i wczytywać się w rodzaje i parametry.

Docelowo miałby działać jak np to urządzenie:

http://alejka.pl/kontroler-odkurzacza-wylacznik-automatyczny-proxxon-as-e-27032.html

Jednak chciałbym aby była bardziej elastyczny i obsługiwał moc odkurzacza 200W+ a urządzenie które miałoby go włączać mogło mieć moc <100W.

Podpowiedzcie chociaż czy w dobrą stronę szukam. Resztę mogę już wygooglować.

Chyba, że ktoś ma w pamięci jakiś model stycznika w rozsądnej cenie który spełnia moje oczekiwania.

Dodam od razu że cena za sam stycznik rzędu 130zł nie jest już atrakcyjna bo tyle trzeba dopłacić do wyższego modelu odkurzacza ze zintegrowanym włącznikiem automatycznym.

 

Pozdrawiam

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Ryszard Zaniewski

Tu chyba stycznik nie załatwi sprawy - byłoby to za proste :)

Stycznik jest sterowany napięciem, które przyłożone do końców cewki skutkuje załączeniem stycznika.

W przypadku użycia samego stycznika napięcie np na szlifierce jest ciągle dopóki jest ona podłączona do sieci zatem stycznik byłby cały czas włączony = zwarte  lub rozwarte styki stycznika.

Musiałbyś coś do niego dorzucić, coś co usunie napięcie na styczniku, może jakiś przekaźnik? 

To tak na kolanie wieczorem będę miał więcej czasu na zaproponowanie czegoś więcej.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl