Bezpłatne szkolenie: Projektowanie instalacji wytwarzania energii elektrycznej z odnawialnym źródłem energii - Studenci i absolwenci Politechniki Białostockiej
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Studenci i absolwenci Politechniki Białostockiej Bezpłatne szkolenie: Projektowanie instalacji wytwarzania energii elektrycznej z odnawialnym źródłem energii
REKLAMA
REKLAMA

Bezpłatne szkolenie: Projektowanie instalacji wytwarzania energii elektrycznej z odnawialnym źródłem energii

Awatar użytkownika
Łukasz Szklanko

Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej zaprasza na szkolenie pt. „Projektowanie instalacji wytwarzania energii elektrycznej z odnawialnym źródłem energii”, które poprowadzi Janusz Topolski z Pracowni Projektowej PPJT TOPOLSKI.

Środa 19 marca 2014 r., Aula 030 Wydziału Elektryczneo PB, ul. Wiejska 45 D, godz. 15.05 – 18.20. 
WSTĘP WOLNY

W pierwszej części zaprezentowane zostaną zagadnienia prawne i ekonomiczne:

  • proces projektowania instalacji OZE na bazie prawa energetycznego, prawa budowlanego, prawa o ochronie środowiska,
  • szacowanie możliwości wytwórczych takich instalacji i ocena rentowności,
  • aspekty techniczne projektowania elektrowni wiatrowych, proces przyłączania do sieci dystrybucyjnej.

W drugiej części zostanie przedstawiony przykład procesu projektowania i uzyskiwania pozwoleń na Hybrydowy System Wytwórczy Energii Elektrycznej zlokalizowany przy ul Zwierzynieckiej 10 na terenie Politechniki Białostockiej: projektowe prace przygotowawcze, wystąpienia i decyzje administracyjne niezbędne w procesie projektowania i budowy instalacji OZW, projekt budowlany (architektura, konstrukcja, instalacje elektryczne), projekt wykonawczy, uzgodnienia międzybranżowe, przedmiary i kosztorysy inwestorskie, specyfikacja wykonania i odbioru robót.

Dla najaktywniejszych uczestników spotkania przewidziane są upominki.

Więcej informacji: http://www.we.pb.edu.pl/PPJT.html

W ramach programu „Milion dla Wydziału” przewidziany jest cały cykl szkoleń:
http://www.we.pb.edu.pl/milion-5-2.html

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Piotr Jaszewski

Czy na pozostałe zajęcia cyklu wstęp jest również wolny?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Łukasz Szklanko

Pierwszy wykład był otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Kolejne zajęcia "adresowane są do studentów oraz całej społeczności akademickiej".

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Łukasz Szklanko

Piotr, pojawiła się informacja, że jutrzejszy wykład "Budowa i użytkowanie instalacji fotowoltaicznej" jest również otwarty: http://pb.edu.pl/blog/2014/04/15/zaproszenie-na-wyklad-otwarty-na-we/ 

W sprawie kolejnych szkoleń z cyklu nie ma jeszcze szczegółów, więc wygląda na to, że trzeba śledzić kiedy się pojawią.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Piotr Jaszewski

Łukasz, dziękuję pięknie za informację i czujność  :-). Najprawdopodobniej mam jutro wyjazdowa instalację fotowoltaiki co prawdopodobnie uniemożliwi mi osobistą obecność na wykładzie, ale postaram się kogoś wyslać.

 

Dziaki za info, pozdrawiam serdecznie Piotr Jaszewski

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl