Wilgoć w pomieszczeniach a elektronarzędzia i elektronika - Serwis elektroniki użytkowej
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Serwis elektroniki użytkowej Wilgoć w pomieszczeniach a elektronarzędzia i elektronika
REKLAMA
REKLAMA

Wilgoć w pomieszczeniach a elektronarzędzia i elektronika

Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

Witam,

Chcę Was zapytać jaki poziom wilgotności powietrza można uznać za bezpieczny dla elektroniki i elektronarzędzi. Mam w garażu wilgotność na poziomi 47% chcę tam trzymać 'luzem' ładowarki i podstawowe elektronarzędzia wiertarka szlifierka kątowa.

Czy ten poziom wilgotności nazwijmy to jest dopuszczalny do przechowywania takich rzeczy czy lepiej zadbać o jakieś szczelne pudełka.

Wiem, że miedziane elementy się utleniają itd i duża wilgotność te procesy przyspieszy ale czy 47% można uznać za wilgotność groźną dla elektroniki?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
dorian kalosz

Nie mam zdania. 

Ostatnio edytowane 05.11.2014 przez dorian kalosz. Powód: literówka
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Jarosław Żółtowski

Jeśli chodzi o wilgoć z powietrza to nie utleniania (korozji) bym się obawiał a zwarć z powodu wykroplonej z powietrza pary wodnej. U mnie pierwsze użycie odkurzacza w domu letniskowym po zimie zazwyczaj kończy się wyłączeniem zabezpieczenia, po tem już jest dobrze - gdy komutator się oczyści a silnik odparuje wilgoć.

Zatem nie sama wilgoć w powietrzu jest szkodliwa dla urządzeń elektrycznych czy elektronicznych ale wykroplenie, które i owszem może się zdarzyć. Latem mój higrometr pokazuje często i 75% (w czasie deszczu i 100%) i nic złego nie dzieje się z jakimkolwiek sprzętem elektronicznym/ elektrycznym.

Ostatnio edytowane 15.07.2014 przez Jarosław Żółtowski. Powód: masło maślane
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl