Potrzebuję wsparcia - Elektryka (poziom Mieszkanie / klatka schodowa) - Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne Potrzebuję wsparcia - Elektryka (poziom Mieszkanie / klatka schodowa)
REKLAMA
REKLAMA

Potrzebuję wsparcia - Elektryka (poziom Mieszkanie / klatka schodowa)

Brak awataru
BoRadek

Witam,

niedawno wprowadziłem się do mieszkania w bloku wybudowanym w roku 1974 (płyta).

Ponieważ znam podstawy - zrobiłem sobie wymagane usprawnienia i wymiany w instalacji elektrycznej ale ugrzęzłem na głupim dzwonku do drzwi.

Niczego nie podejrzewając nabyłem gong 230V AC (stary był zdemontowany) i nie zadziałał.

Ponieważ kable giną w ścianie nie mogłem prześledzić co i gdzie. Dokonałem pomiarów i okazało się, że w instalacji dzwonka mam 15-16 Volt ale AC! (zmienny). Jak się dowiedziałem, dzwonek zasilany jest z klatki schodowej - instalacja piwniczna. 15-16 Volt AC jest ciut dziwne bo standardy są 8,12,24 V.

 

PYTANIE ZASADNICZE:

Co mogę zrobić aby podłączyć dzwonek 230V AC pod taką instalację. Szukałem transformatorów, ale wszystkie dostępne są "w drugą stronę" z 230 na 12 lub 24... (oczywiście nic na 15 Volt AC)....

 

proszę podpowiedzcie, co mógłbym pokombinować jakimś rozsądnym kosztem.. to w końcu tylko dzwonek.

Pozdrawiam

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
treborsz

Podobny problem napotkały już nasze "wnuki" ;) (oczywiście w przenośni).
Poczytaj ten wątek, może coś Ci się rozjaśni...

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Jacek G

Ja bym  próbował zasilanie dać o siebie z domu , odłączyć  te 15-16V i te przewody które już są  w ścianie wykorzystać   do doprowadzenia 230V  

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl