rozdzielenie prądu - Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
REKLAMA
REKLAMA

rozdzielenie prądu

Brak awataru
Marcin Fiołek

Witam

 

Mam pewnie problem- dla Was może błahy ale dla mnie spory.
Ale do rzeczy, poniżej zamieściłem zdjęcie skrzynki prądowej:




Potrzebuje z niej wyprowadzić kabel dwużyłowy i zamontować na nim gniazdko elektryczne bez bolca.
Zakupiłem kabel, sa w nim dwie żyły (niebieska i czarna). Podłączyłem kabel do gniazdka i zamontowałem na ścianie.
i teraz pytanie jak mam te 2 kable podłączyć do różnicowki.
Bede wdzięczny za dokładne zobrazowanie. Np. naniesienie kolorów na zdjęcie- to mi znacznie ułatwi montaż. Gdzie mam włożyć kabel niebieski a gdzie czarny?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Marcin Fiołek

panowie prosze o pomoc

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Bawor

Witam,

podstawy to

Niebieski - neutralny

Czarny - fazowy

Bezpieczniki stanowią zwarcie przewodów fazowych, zatem pytanie czy chcesz mieć to gniazdko zabezpieczone bezpiecznikiem domowym czy dopiero jakimś dalszym.

Szukasz neutralnego przewodu na wejściu, a z fazowym robisz tak wyłączasz bezpiecznik sprawdzasz z której strony jest 'faza'. Jeśli wepniesz na wyłączonym bezpieczniku tak gdzie jest faza to ewentualne zwarcie wywali bezpiecznik wcześniejszy, jeśli podepniesz czarny na wyjściu ogranicznika nadprądowego ( potocznie bezpiecznika)  to ewentualne zwarcie w gniazdu spowoduje 'wyskoczenie' tego ogranicznika.

Logika jest zachowana i działać będzie natomiast wypadałoby założyć oddzielny ogranicznik nadprądowy aby oddzielić ten obwód od pozostałych.

Na pewno znajdzie się ktoś zawodowo zajmujący się elektroinstalacjami i napisze fachową wersję.

 

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Marcin Fiołek

dodatkowy ogranicznik mi sie nie zmiesci juz

 

Moglbys mi to na rysunku zobrazowac jak podpiac to?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Bawor

tak daj tylko lepsze zdjęcie skrzynki. żeby było widać trochę więcej i trochę większe żeby dało się odczytać cokolwiek z ograniczników nadprądowych

Ostatnio edytowane 09.07.2015 przez Bawor. Powód: powód
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Marcin Fiołek

DOL

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
DoktorWolt

Gotowe do podłączenia skrzynki elektryczne i rozdzielnie budowlane można znaleźć w naszym sklepie www.DoktorWolt.pl. Możliwe są różne kombinacje i warianty rozdzielni.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl