Oświetlnie miejsca pracy - Projektanci oświetlenia
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Projektanci oświetlenia Oświetlnie miejsca pracy
REKLAMA
REKLAMA

Oświetlnie miejsca pracy

Awatar użytkownika
Maciej Kurzyk
Witam,
jaka jest norma natężenia oświetlenia na powierzchni biurka (chodzi o stanowisko pracy biurowej)
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Brak użytkownika
Witam,
Norma mówi o 300lx na powierzchni roboczej czyli 85 cm od podłogi.
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Maciej Kurzyk
Piotr Matyas
Witam,
Norma mówi o 300lx na powierzchni roboczej czyli 85 cm od podłogi.


Oczywiście mówisz o średnim natężeniu?
Tylko nie pamiętam jak się je liczy: Emin/Emax ??
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Brak użytkownika
Średnie natężenie oświetlenia na powierzchni roboczej na stanowisku pracy biurowej (biuro) wynosi 500 lx. Dodatkowo jeśli jest to stanowisko z komputerem dochodzą kolejne wymagania (bądź zalecenia) dot. oświetlenia takich miejsc.
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Maciej Kurzyk
Łukasz Gruszewski
Średnie natężenie oświetlenia na powierzchni roboczej na stanowisku pracy biurowej (biuro) wynosi 500 lx. Dodatkowo jeśli jest to stanowisko z komputerem dochodzą kolejne wymagania (bądź zalecenia) dot. oświetlenia takich miejsc.



No właśnie o takie warunki pracy pytam: ponieważ robię projekt oświetlenia biura i nie wiem jakie wartości mam otrzymań z izoluxów na powierzchni biurka na którym znajduje się komputer. Będę wdzięczy za poradę
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Brak użytkownika
Jeśli już chcesz tak dokładnie wg normy to na biurku muszi być min. 500 lx przy równomierności >0,7, w polu bezpośredniego otoczenia ( do 0.5m wokół biurka) Em>=300 lx przy równomierności 0,5. Dodatkowo trzeba tak rozmieścic oprawy zeby wyeliminować olśnienie od ekranu monitora. zaleca sie stosowanie opraw tzw. darklightów - charakteryzują się luminancją poniżej 200 cd/m2 w kącie 65st i większym.
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Maciej Kurzyk
Łukasz Gruszewski
Jeśli już chcesz tak dokładnie wg normy to na biurku muszi być min. 500 lx przy równomierności >0,7, w polu bezpośredniego otoczenia ( do 0.5m wokół biurka) Em>=300 lx przy równomierności 0,5. Dodatkowo trzeba tak rozmieścic oprawy zeby wyeliminować olśnienie od ekranu monitora. zaleca sie stosowanie opraw tzw. darklightów - charakteryzują się luminancją poniżej 200 cd/m2 w kącie 65st i większym.


Robiłeś jakiś podobny projekt ? Z ochotą bym zobaczył jak to wygłąda u profesjonalisty - bo na takiego wyglądasz sądząc po wypowiedziach:D
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Brak użytkownika
hehe, bo przepisałem Ci kawałek normy:)

aż tak dokładnie wg normy nie robiłem. Wystarczy że uzyskasz 500 lx na powierzchni roboczej przy rownomiernosci >0.7 i juz bedzie dobrze.
Weź do tego jakies oprawy świetlówkowe z rastrem np. parabolicznym i bedzie ok. Wstaw powierzchnie UGR i na pewno bedzie dobrze (UGR powinien byc mniejszy chyba od 22 jak dobrze pameitam)
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Michał Choromański
Łukasz Gruszewski
hehe, bo przepisałem Ci kawałek normy:)

aż tak dokładnie wg normy nie robiłem. Wystarczy że uzyskasz 500 lx na powierzchni roboczej przy rownomiernosci >0.7 i juz bedzie dobrze.
Weź do tego jakies oprawy świetlówkowe z rastrem np. parabolicznym i bedzie ok. Wstaw powierzchnie UGR i na pewno bedzie dobrze (UGR powinien byc mniejszy chyba od 22 jak dobrze pameitam)


Nie bądź taki skromny:P
Polecam tego użytkownika - jaka speca.
Pozdrawiam
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl