Brak selektywności - Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
REKLAMA
REKLAMA

Brak selektywności

Brak awataru
Adrian T

Witam,

Z rozdzielnicy wymontowałem "S-kę" 3x16B zamontowałem ją przy gnieździe w ogrodzie, do rozdzielnicy zakupiłem "S-kę" 3x20B. Zrobiłem kontrolowane zwarcie w ogrodzie (gwoździe) :) i "s-ka" w rozdzielnicy wybiła natomiast przy gnieździe pozostała bez zmian. Byłbym wdzięczny za podanie rozwiązania mojego problemu. Z góry dzięki za odpowiedź.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Jacek G

Co pod tym 3x20 w rozdzielni  jest podpiete oprocz gniazda w ogrodzie ???

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Paweł Nowakowski

Zabezpieczenia popularnie zwane "esy" są to wyłączniki szybkie, dobór ich charakterystyki nie zapewnia sam z siebie selektywności przy zwarciach. Charakterystyka A, B, C, D itd. .... jest istotna przy rozruchu urządzeń zabezpieczanych tymi wyłącznikami. Natomiast podczas zwarcia ich charakterystyki są często identyczne. Dla tego zadziała zabezpieczenie które jest faktycznie szybsze - ale nie zależnie od tego jaką ma charakterystykę. Może się też zdarzyć, że zadziałają 2 jednocześnie. Jeśli chcesz zachować selektywność należy użyć bezpieczników topikowych o odpowiednich charakterystykach lub "Amperażu". 

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl