mrugające ledy - Oświetlenie LED
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
REKLAMA
REKLAMA

mrugające ledy

Brak awataru
sebastian pozniak

W mieszkaniu mam praktycznie całe oświetlenie wymienione na żarówki ledowe. Jedna z nich przestała mi dzisiaj świeci ciągłym światłem i zamiast tego cały czas mruga. Darmowy stroboskop w pokoju, niestety na dłuższą mete bardzo męczący ;) Czy to znaczy, że żarówka jest już do wymiany?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
sebastian pozniak

Dodam, że jest to zwyczajna żarówka LED na gwint E27, żadnych osobnych zasilaczy itp. Zamontowana ok. 2,5 roku temu. Można to jakoś naprawić czy do utylizacji?

A jeśli wymieniać to czy od razu kupować do całego mieszkania? bo wszystkie były montowane w tym samym czasie...

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
arduin0id

Nie wiem jakiej marki żarówki kupowałeś, ale moim zdaniem te 2,5 roku to i tak zacnie. Zależy od producenta i co on tam na etykiecie deklarował, ale kilka lat temu były już solidne żarówki LED na rynku.

W zeszłym tygodniu była w Lidlu taka niby super promocja na LEDy, reklama w radiu, mega żywotność, najlepsza oferta na rynku i w ogóle ;) Byłem, sprawdziłem trwałość: 25 000 godzin - po przeliczeniu wychodzą niecałe 3 lata. Jak się kupuje podobne to nie ma co oczekiwać cudów.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Sławek M

Prawdopodobnie doszło do przegrzania tego leda, jeśli był kiepskiej jakości to żarówka mogła nie odprowadzać ciepła tak jak należy - błędy projektowe albo nieprawidłowy montaż. Tak czy inaczej zalecana wymiana na coś porządnego.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Tomasz Wiśniewski

A czy przypadkiem nie masz wyłącznika z podświetleniem na tym obwodzie??

Jak tak, to nie jest to wina leda, ale tego wyłacznika. Proponuję zastosować coś takiego:

Kondensator do świetlówek energooszczędnych/ żarówek LED biały KS-1

(https://www.tim.pl/kondensator-do-swietlowek-energooszczednych-zarowek-led-bialy-ks-1?context=d4933e4b89)

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl