Zasilanie diody 3W - ELEKTRONICY
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY ELEKTRONICY Zasilanie diody 3W
REKLAMA
REKLAMA

Zasilanie diody 3W

Brak awataru
Patryk T.

Witam, potrzebuję zasilić diodę 3.0-3.7V maks 700mA ogniwem Li-ion 3.63V prąd rozładowania maks 5.2A, napięcie się zgadza. Moje pytanie, prąd muszę czymś ograniczyć czy to dioda sama sobie pobierze tyle prądu ile potrzebuje a ja muszę wstawić tylko stabilizator napięcia (podobno warto na wszelki wypadek). Liczę na odpowiedź "dla zielonego" bo słabo się rozgarniam w elektronice.

Ostatnio edytowane 31.03.2016 przez Patryk T.. Powód: edit
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Bawor

W tytule piszesz 3W,

3W to już powinien być power LED, a takie coś zasilacz prądem a nie napięciem.

Po polsku: standardowe taśmy led i większość urządzeń zasilasz napięciem tzn na wejściu/stykach/wtyczce zapewniasz stała wartość napięcia a wartość prądu jest warunkowana zapotrzebowaniem urządzenia.

W przypadku POWER LED zasilasz to prądem tzn zapewniasz na wejściu stałą wartość prądu a napięcie będzie wymuszone przez pobierającą prąd diodę .

Do tego potrzebujesz sterownika led który jest źródłem prądu, w Twoim przypadku sterownik ustawiasz tak, aby wartość prądu na jego wyjściu nie przekroczyła 700mA bo taką masz max wartość prądu diody.

Pamiętaj, że diody mocy - power led rozpraszają dużo energii ( grzeją się mocno) 700mA może nie jest jakimś szalenie dużym prądem bo są diody o max wartości prądu zasilania 6A niemniej według mnie taka dioda pwinna być umieszczona na miedzianej podstawce ułatwiającej rozpraszanie ciepła.

na alledrogo szukaj zasilaczy prądowych pod hasłem źródło prądu stałego, zasilacz power led,  sterownik led

 

jakby coś nie jasne pisz

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl