3 faza(siła) Pytanie - Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
REKLAMA
REKLAMA

3 faza(siła) Pytanie

Brak awataru
Piotr Ostaniewicz

Cześć wszystkim jestem nowy i mam pytanie odnośnie robienia 3fazy.

Mam mieszkanie około 52m2 i chcę pozbyć się pieca który grzeje żeliwne grzejniki oraz gazu który zasila kuchenkę oraz piecyk do wody.

1 pokój około 20m2 - piec akumulacyjny dynamiczny 3kW
2 pokój około 13m2 - piec akumulacyjny dynamiczny 2kW 
kuchnia około 8m2 - piec akumulacyjny dynamiczny 1kW(1,2kW)
łazienka około 4m2 -  Grzejnik konwektorowy 1kw (tutaj jeszcze nie wiem dokładnie jaki grzejnik będzie)
plus do tego
kuchnia - płyta indukcyjna oraz piekarnik około 7,5 kW + 3kW = 10,5kW
kuchnia - lodówka, mikrofalówka, okap (nie wiem czy to liczyc na kW do zapotrzebowania całościowego)
łazienka - ogrzewacz elektryczny zbiornikowy 1,5 kW

Ogólnie wiadomo wszystko na raz nie chodzi piece będą grzać się w nocy ( i tylko w zime)
ogrzewacz wody co noc.

Czy dobrze wyliczam zapotrzebowanie  np w zime
dzień  - lodówka + żona coś gotuje i piecze + elektronika (tv,komputery) = około 12kW
noc - ogrzewacz wody + piece +  elektronika (pomijam gotowanie i pieczenie bo to można sie dostosować) =  około 9kW

Aktualnie mam 1 faze około 6kw zmieniając na 3faze to brać 12kW czy np dla bezpieczeństwa 15kW?

I tu jeszcze mam jedne wątpliwości bo np jak mam teraz tą 1 faze i mam dobre kable w ścianach to czy jak zrobię 3 fazę to muszę zmieniać wszystkie kable? czy wystarczy, że dołożę grubsze kable z 3fazą do pieców,indukcji itd. 

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl