Czy potrzebny dodatkowy uziom i szyna GSW - Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne Czy potrzebny dodatkowy uziom i szyna GSW
REKLAMA
REKLAMA

Czy potrzebny dodatkowy uziom i szyna GSW

Brak awataru
Wojciech P

Witam,

W złączu kablowym (ZK) z licznikiem , które jest w linii ogrodzenia jest zrobiony uziom .Do niego jest podłączony przewód PE kabla 5x16mm2, który idzie do budynku ok 20m .
Drugi koniec tego PE jest w tablicy rozdzielczej na listwie PE.
Tak więc PE mam uziemione tylko ok 20m od tablicy rozdzielczej , bo w ZK.
Pytanie czy powinienem zrobić niezależny dodatkowy uziom przy samym budynku i wprowadzić w pobliże tablicy rozdzielczej , tam zrobić GSW , do której podpiąć PE z tablicy ?
Pytanie o tyle zasadne, że zrobienie tego dodatkowego uziomu i tak będzie odległe od tablicy ok 10m , więc czy to ma sens , skoro mam PE uziemione w ZK 20m od budynku ?

Pozdr

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
andrzej karkowski

witam   moim  zdaniem nie ma sensu dodatkowo  uziemiac...ale pod warunkiem ze przewod PE od zlacza do listwy PE w skrzynce jest wykonany porzadnie i jego zmierzone uziemienie  miesci sie w granicach  normy

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Magic_ moon

A ja zapytam gdzie w ZK jest wpięty niebieski kabelek ?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl