Zestawienie VPN - Sieci telekomunikacyjne
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
REKLAMA
REKLAMA

Zestawienie VPN

Awatar użytkownika
Artur Kulikowski
Witam, chciałbym stworzyć sieć VPN z kilku komputerów (każdy posiada zewnętrzny adres IP) a że nie mam doświadczenia w tej kwestii chciałbym prosić o opinie czy konfigurować to w trybie routera czy bridge'a??
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Kamil Dawid
Według mnie, lepszym rozwiązaniem jest tunel VPN działający w trybie routera, chociażby z tego powodu, że separuje obie podsieci i przepuszcza tylko wymagany ruch. Rozwiązanie oparte na mostach sieciowych przepuszcza przez tunel cały ruch warstwy sieci, w tym także wszystkie zapytania ARP. Wpływa to bardzo niekorzystnie na obciążenie całego łącza VPN. Przy wyborze któregoś z rozwiązań, istotne znaczenie ma liczba komputerów w firmie. W przypadku, gdy jest ich ponad 100, to ruch rozgłoszeniowy może w znacznym stopniu „zapchać” połączenie VPN. Pamiętaj, że każde rozpoznawanie otoczenia sieciowego w systemach Windows charakteryzuje się generowaniem dużej liczby zapytań rozgłoszeniowych. Ale wybór należy oczywiście do Ciebie...
cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl