przejście z kabla tv na WLAN? - Sieci telekomunikacyjne
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Sieci telekomunikacyjne przejście z kabla tv na WLAN?
REKLAMA
REKLAMA

przejście z kabla tv na WLAN?

Brak awataru
Kamil Tadych

Witam, mam problem a się kompletnie nie orientuje. Chciałbym mieć internet kablowy w drugim pokoju po drugiej stronie mieszkania. Z salonu w którym mam router i głowne gniazdo TV chciałbym pociągnąć internet do drugiego bez koniecznosci remontu. W drugim pokoju mam wyjscie TV i czy mogę jakoś tym wyjściem pociągnąc internet? Podobno da się, ale jak? jakaś przejściówka jest na to specjalna czy cos?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
treborsz

Proponuję transmisję bezprzewodową w oparciu o drugi router.

Ewentualnie, jeśli MUSI być połączenie przewodowe - proponuję zastosować konwertery do transmisji Fast Ethernet po kabli koncentrycznym (przykładowe, dosyć drogie rozwiązanie; można zastąpić rozwiązaniem z Państwa Środka - przykład).

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Artur Kulikowski

są też transmitery PLC służące do transmisji sygnału internetowego w sieci elektrycznej, jeśli oba pomieszczenia są na "tym samym bezpieczniku" to uda C się to tak zrobić,,

lub druga opcja 

 

router w konfiguracji mostu - bridge.

Czy nie będzie najtaniej dokupić kartę wifi na USB? czy urządzenie nie jest sprzętem komputerowym i musi być RJ45?

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Brak awataru
Kamil Tadych

jest to komputer ale nie chciałbym internetu przesyłać bezprzewodowo.. a nie moge kabla puscic po calym mieszkaniu bo je wynajmuję.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl