Podlaczenie halogenow kazda sciana z osobna - Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna GRUPY Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne Podlaczenie halogenow kazda sciana z osobna
REKLAMA
REKLAMA

Podlaczenie halogenow kazda sciana z osobna

Brak awataru
Kamil Samojluk

Witam wszystkich doswiadczonych...mam do zrobienia zabudowy w rogach na trzech scianach I jednym potrojnym wlacznikiem beda sie wlaczaly kazda sciana z osobna.teraz tak...wyobrazmy sobie ze mamy przed soba prostokat w pionie na lewej scianie mam rozete z ktorej bede chcial doprowadzic zasilanie do mojego potrojnego wlacznika prowadze przewod z prawej sciany przez czolowa az na lewa I w dol do wlacznika puzniej z czolowej na lewa do wlacznika I lewa sciana tez do wlacznika mam w puszcze 6 przewodow I z rozety dalem zasilajacy 3x1,5 jak to podlaczyc do wlacznika???

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
Awatar użytkownika
Bawor

jeśli rozeta z zasilaniem jest po lewej i z niej rozchodzą się obwody zasilania źródeł światłą to ja bym zrobił tak:

neutralny (niebieski) zasilania podłączasz na stałe do neutralnych wszystkich punktów światła

zostawiasz na razie brązowy fazowy zasilania.

teraz z rozety prowadzisz 2 razy kabel 3x1,5mm2 do włącznika i łączysz tak aby włącznik zwierał po jego załączeniu przewód brązowy z jednego kabla z brązowym z drugiego kabla, niebieski z niebieskim a PE z PE

z kolei w rozecie wszystkie 3 przewody z jednego kabla łączysz z do "fazy" zasilania na stałe a z drugiego każdy kolor przewodu do oddzielnego brązowego "fazowego" każdego z 3 obwodów zasilania oświetlenia.

to co zrobisz będzie przedłużeniem każdego fazowego przewodu obwodów oświetlenia tylko innym kolorem niż brązowy.

nie jestem elektrykiem ale będzie to działać ;) tak mniej więcej są porobione instalacje oświetlenia w piwnicach gdzie wszystko jest na wierzchu i można sobie prześledzić. w mieszkaniach za pewne też tylko wszystko jest pod tynkiem.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl