Elektryka w Garażu - Elektroinstalatorzy - instalacje elektryczne
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
REKLAMA
REKLAMA

Elektryka w Garażu

Brak awataru
Michał Janowski

Witam, chciałbym poprosić o pomoc, jestem na etapie robót z elektryką w garażu.

Prąd jest pobrany z puszki od siły z kotłowni z 1 fazy 230V. W garażu zainstalowałem rozdzielnie w której umieściłbym różnicówkę i 4x wyłączniki nadprądowe 2 x B10 na światło zew i wew. B16 na gniazdko do napędu bramy garażowej oraz C16 na gniazdka.

Mam tutaj kilka pytań:

- czy coś ewentualnie zamontować mam w rozdzielni? 

- w domowej rozdzielni mam założoną różnicówkę 25A 30mA czy taką samą umieścić w garażu?

- światło poprowadze kablem 3x1.5 czy od rozdzielni od włącznika B10  do puszki może być ten sam kabel( chodzi tu tylko o obieg z oświetleniem)

- jak wygląda sprawa podłączenie różnicówki i włączników, ktoś mi mówił że to nie ma znaczenia czy źródło prądu podepnę od góry czy dołu, prawda to?

 

Dzięki,

pozdrawiam 

cytuj zgłoś nadużycie
Brak awataru
Magic_ moon

Witam.

1. Jaki jest położony kabel z domu do garażu i jakim wyłącznikiem jest zabezpieczony ?

2. W rozdzielnicy powinien być wyłącznik główny, ochronnik przepięciowy ( no chyba że jest w rozdzielnicy głównej ) , lampki sygnalizacyjne ( nie jest to obowiązkowe. ) RCD na gniazda ( jak w garażu dałbym również na oświetlenie.

3. Oczywiście trzeba pamiętać że oddzielny obwód na gniazda i oddzielny na oświetlanie.

cytuj pomógł zgłoś nadużycie
odpowiedz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl