Farnell element14   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Rozdzielnica Smart Panel nowym produktem w grupie inteligentnych rozwiązań EcoStruxure Power
drukuj stronę
poleć znajomemu

Rozdzielnica Smart Panel nowym produktem w grupie inteligentnych rozwiązań EcoStruxure Power

Rozdzielnica Smart Panel nowym produktem w grupie inteligentnych rozwiązań EcoStruxure Power
fot. Inteligentne rozdzielnice Smart Panel wykorzystują architekturę sieci Ethernet.

Schneider Electric poszerza ofertę cyfrowej architektury zarządzania budynkiem, dostarczając tym samym nową jakość specjalistom w przemyśle energetycznym. Rozdzielnica Smart Panel idealnie wpisuje się w ideę tworzenia otwartego i zintegrowanego systemu, który poprzez współpracę inteligentnych urządzeń zwiększa funkcjonalność budynków. Łącząc najnowocześniejszy sprzęt z innowacyjnym oprogramowaniem, Schneider Electric stworzył produkt umożliwiający skuteczne ograniczenie przestojów oraz szczegółowy monitoring zasobów i energii.

Cyfryzacja i wizualizacja to dwa kluczowe elementy strategii zwiększania efektywności energetycznej budynków. Ich połączenie przynosi firmom nie tylko oszczędności, ale i większą kontrolę nad wykorzystaniem zasobów. Inteligentne urządzenia, zdolne do integracji z nowoczesnymi systemami, powinny zapewnić czytelny wgląd w najważniejsze statystyki oraz automatycznie reagować na pojawiające się wyzwania. Takim rozwiązaniem jest właśnie rozdzielnica Smart Panel.

Do czego służy Smart Panel?

Inteligentne rozdzielnice Smart Panel to proste rozwiązania do zarządzania rozdziałem energii elektrycznej. Dzięki nim urządzenia elektryczne w przedsiębiorstwie wysyłają informacje o swoim stanie w czasie rzeczywistym, a dane prezentowane są w przejrzysty sposób na ekranie komputera lub inteligentnego urządzenia. Dzięki temu możliwy jest monitoring instalacji elektrycznych w budynku - wskazanie źródeł przeciążeń i obszarów o niższej efektywności. Udostępnione informacje ułatwiają podejmowanie decyzji oraz identyfikację przyczyn alarmów.

Smart panel

Najważniejsze funkcjonalności:

  1. Obsługa sieci Ethernet – Inteligentne rozdzielnice Smart Panel wykorzystują architekturę sieci Ethernet, co eliminuje problemy z przepustowością i umożliwia monitorowanie budynku w czasie rzeczywistym. Wykorzystując wyłączniki automatyczne Schneider Electric z komponentami Enerlin'X, inteligentne rozdzielnice Smart Panel przesyłają dane bezpośrednio do panelu kontrolnego na komputerze lub inteligentnym urządzeniu.
  2. Elastyczność i skalowalność – Inteligentne rozdzielnice Smart Panel można połączyć z automatycznymi wyłącznikami Schneider Electric, wykorzystując do tego zespoły zabezpieczająco-sterujące Micrologic od 20 A do 6000 A. Obszar działania urządzenia można łatwo przeskalować — inteligentne rozdzielnice Smart Panel mogą monitorować i kontrolować pojedynczy wyłącznik, a także cały niskonapięciowy system rozdziału energii elektrycznej.
  3. Specjalne powiadomienia e-mail – Moduły komunikacyjne w inteligentnych rozdzielnicach Smart Panel — w tym np. moduły IFE, SmartLink i Com’X — zaprogramowano tak, by wysyłały pocztą e-mail praktyczne ostrzeżenia. Wystarczy aktywować interesujące nas ostrzeżenia i wprowadź adres e-mail, na który mają być wysyłane. Po wystąpieniu sytuacji inicjującej wysyłanie ostrzeżenia, wygenerowana zostanie wiadomość ze szczegółowymi informacjami o tym, jakie działania należy podjąć.
  4. Zdalne monitorowanie – Inteligentne rozdzielnice Smart Panel umożliwiają zarządzanie zasobami systemów rozdziału energii elektrycznej z różnych lokalizacji na terenie kampusu i całego świata. Możliwe jest śledzenie informacji dotyczących energii i właściwościach fizycznych, w tym informacji o statusie zadziałania i liczbie cykli, a także wskaźniki zużycia styków.

 – W Schneider Electric współtworzymy trendy w zmieniającym się świecie energii. Decentralizacja, cyfryzacja i przestawienie się na energię elektryczną to tylko niektóre z nich. Rozwijamy technologię IoT i chmury, diagnostykę, mobilność oraz cyberbezpieczeństwo, by połączyć je w zestaw narzędzi idealnych do zarządzania energią. Poprzez analitykę danych generowanych na bieżąco w środowisku IoT możemy znacząco zwiększyć efektywność energetyczną przedsiębiorstw i pomóc im w transformacji. Inteligentne rozdzielnice Smart Panel wykorzystują dane z infrastruktury energetycznej tak, by na ich podstawie optymalizować procesy i zwiększać efektywność instalacji – komentuje Jacek Parys, Wiceprezes Pionu Budynków w Schneider Electric.

Przydatność dla każdego

Funkcjonalność produktu Smart Panel widoczna jest w każdym środowisku. Producenci rozdzielnic, za pomocą gotowej do użytku architektury, mogą integrować swoje projekty z inteligentnymi technologiami. Wykonawcy otrzymują  łatwe do wdrożenia rozwiązania, dzięki którym projekt jest realizowany w przewidzianym czasie i z zachowaniem odpowiedniej jakości. Właścicielom i zarządcom budynków, Smart Panel zapewnia ich efektywną eksploatację, optymalizację kosztów energii oraz całkowite wyeliminowanie przestojów i awarii. Smart Panel to kolejny produkt Schneider Electric, który w istotny sposób przyczynia się do zwiększenia efektywności energetycznej przedsiębiorstw, prowadząc je ku pełnej automatyzacji i cyfryzacji.

Źródło: Schneider Electric

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl