Chiny trzecim największym producentem energii wiatrowej - ENERGIA - ENERGETYKA - CHINY - OZE - ODNAWIALNA - WIATROWA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Chiny trzecim największym producentem energii wiatrowej
drukuj stronę
poleć znajomemu

Chiny trzecim największym producentem energii wiatrowej

Chiny trzecim największym producentem energii wiatrowej
Jak donosi prasa, Chiny mają stać się trzecim największym na świecie producentem energii wiatrowej. Azjatycki gigant szuka różnych sposobów na zwiększenie dostaw energii zasilających boom gospodarczy kraju.

Łączna moc zainstalowana elektrowni wiatrowych Chin wyniesie 20 gigawatów w tym roku - powiedział Shi Lishan, wicedyrektor Departamentu Nowej Energii.
Dzięki temu Państwo Środka prześcignie Hiszpanię i stanie się trzecim, po Stanach Zjednoczonych i Niemczech, największym na świecie producentem energii wiatrowej.

Według danych Światowej Rady Energetyki Wiatrowej Stany Zjednoczone w 2008 r. miały 25,2 gigawatów zainstalowanej mocy elektrowni wiatrowych, co stanowiło 20,8 % całkowitej mocy świata. Dla porównania Chiny w tym samym okresie mniały 12,2 gigawatów. Natomiast Hiszpania pod koniec ubiegłego roku miała 16,8 gigawatów zainstalowanej mocy elektrowni wiatrowych.

Chiny, których zasoby energii w ponad 70 procentach opierają się na wykorzystaniu węgla, są największym na świecie emitentem gazów cieplarnianych odpowiedzialnych za globalne ocieplenie.

Administracja postawiła sobie za cel wytwarzanie 15 % energii ze źródeł odnawialnych - głównie z wiatru i wody - już w roku 2020 roku.

Władze kraju zostały skrytykowane za utrudnianie przyjęcia traktatu w sprawie zmian klimatu podczas międzynarodowego szczytu w Kopenhadze w ostatnim miesiącu. Jednakże wykonały też ruch, sygnalizujący, że poważnie traktują swoje zobowiązanie do redukcji emisji, naród w zeszłym tygodniu przyjął ustawę wspierającą rozwój przemysłu energii odnawialnych poprzez zobowiązanie firm energetycznych do skupowania całej energii elektrycznej wyprodukowanej ze źródeł odnawialnych.

Źródło: physorg.com
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl