Zawartość CO2 w atmosferze nie wzrosła od 160 lat - ZMIANY KLIMATYCZNE - EMISJA CO2 - WOLFGANG KNORR
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Zawartość CO2 w atmosferze nie wzrosła od 160 lat
drukuj stronę
poleć znajomemu

Zawartość CO2 w atmosferze nie wzrosła od 160 lat

Zawartość CO2 w atmosferze nie wzrosła od 160 lat
Większość dwutlenku węgla emitowanego przez działalność człowieka nie pozostaje w atmosferze, ale jest pochłaniana przez oceany i ekosystemy lądowe. W rzeczywistości, tylko około 45 procent światowej emisji dwutlenku węgla pozostaje w atmosferze.

Niemniej jednak, niektóre badania sugerują, że zdolność oceanów i roślin do absorbcji dwutlenku węgla zaczęła niedawno spadać, i w związku z tym emisja dwutlenku węgla do powietrza zaczyna wzrastać.

Wiele modeli klimatycznych zakłada, że zawartość CO2 w atmosferze będzie wzrastać. Ponieważ zrozumienie tego procesu jest bardzo ważne do przewidywania przyszłych zmian klimatu, istotne jest, aby mieć dokładną wiedzę, czy zawartość dwutlenku węgla zmienia się lub zmienia się wraz ze wzrostem emisji.

Aby ocenić, czy zawartość dwutlenku węgla w powietrzu rzeczywiście wzrasta, Wolfgang Knorr z Wydziału Nauk o Ziemi na Uniwersytecie w Bristolu ponownie przeanalizował dostępne dane o emisji dwutlenku węgla od 1850 roku i uważa, że istnieją niejasności w tych danych.

W przeciwieństwie do kilku ostatnich badań, stwierdza on, że odsetek dwutlenku węgla w powietrzu nie wzrósł ani w okresie ostatnich 160 lat ani w okresie ostatnich pięciu dekad.
Badania zostały opublikowane w Geophysical Research Letters.

Źródło: sciencedaily.com
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Brak obrazka
http://www.youtube.com/watch?v=FLS_1M7NdzI
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl