RS Components wprowadza dwie nowe serie przetwornic zasilania RS Pro - ZASILANIE - ZASILACZE IMPULSOWE - PRZETWORNICE - ELEKTRONIKA MEDYCZNA - RS COMPONENTS - RS PRO - PRZETWORNICE AC/DC
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności RS Components wprowadza dwie nowe serie przetwornic zasilania RS Pro
drukuj stronę
poleć znajomemu

RS Components wprowadza dwie nowe serie przetwornic zasilania RS Pro

RS Components wprowadza dwie nowe serie przetwornic zasilania RS Pro
fot. RS

W nowych seriach znajdą się moduły o wysokiej jakości w korzystnych cenach, w tym kompaktowe i zamknięte przetwornice AC/DC oraz zasilacze impulsowe do zastosowań medycznych.

Firma RS Components (RS), globalny dostawca produktów dla inżynierów, poinformowała dziś o istotnym poszerzeniu oferty zasilaczy RS Pro. Pojawią się w niej dwie nowe serie kompaktowych przetwornic przeznaczonych do montażu w obudowach i na płytkach drukowanych. Objęte trzyletnią gwarancją urządzenia przeznaczone są dla projektantów rozwiązań.

Pierwsza z serii obejmuje kompaktowe zamknięte zasilacze impulsowe AC/DC przeznaczone do montażu w obudowie. Cechują się one niskim zużyciem energii oraz izolacją o wysokim poziomie bezpieczeństwa, zapewniając przy tym doskonałą niezawodność i długi czas eksploatacji. Zasilacze te mają sprawność do 87% i występują w wersjach o różnych napięciach wejściowych i wyjściowych oraz mocach, w tym 15 W, 25 W, 40 W oraz 60 W. Są to urządzenia Klasy II o podwójnej izolacji, mogące działać przy napięciu wejściowym 85–264 V AC lub 100–370 V DC w przypadku modeli od 15 do 40 W oraz przy napięciu wejściowym 90–264 V AC lub 122–370 V DC w przypadku modeli o mocy 60 W.

Wszystkie moduły posiadają certyfikat zgodności z RoHS i zabezpieczone są przed zwarciem na wyjściu, przepięciami i przetężeniami. Mają również certyfikaty zgodności z normami IEC/EN61000-4, CISPR22/EN55022, UL60950 i EN60950. Oznacza to, że można z nich korzystać w miejscach zagrożonych wystąpieniem zakłóceń elektromagnetycznych (EMI).

W drugiej serii znajdują się zatwierdzone do zastosowań medycznych zamknięte zasilacze impulsowe do montażu na płytkach drukowanych. Są to moduły dostarczające moc 5, 15 lub 25 W przy sprawności do 89% i niskim poborze energii w trybie oczekiwania — poniżej 0,1 W. Te urządzenia Klasy II o podwójnej izolacji mogą działać przy napięciu wejściowym 85–264 V AV lub 100–370 V DC.

Wymienione moduły przeznaczone są głównie do zastosowań medycznych. Mogą pracować w temperaturze od -40 do +70°C, cechują się niskim prądem upływu poniżej 100 µA i posiadają wzmocnioną izolację, która chroni przed napięciami do 4000 V AC. W celu zapewnienia ochrony zasilanych systemów oraz bezpieczeństwa pacjentów zastosowano w nich zabezpieczenie przed zwarciem wyjścia, przetężeniem i przepięciem. Spełniają one także wymagania norm dla konstrukcji medycznych EN60601-1 oraz ANSI/AAMI ES60601-1 (wydanie 3, 2×MOPP).

Zasilacze RS Pro z obu serii dostępne już są w firmie RS w krajach EMEA oraz w regionie Azji i Pacyfiku. 

 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl