Elastyczne pamięci flash - KRZEM - PAMIEĆ - FLASH - PRZEWODNIK - DANE - PRZEWODNIKI ORGANICZNE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Elastyczne pamięci flash
drukuj stronę
poleć znajomemu

Elastyczne pamięci flash

Elastyczne pamięci flash
Elastyczne urządzenia np. elektroniczny roll-up były obiecane już dawno temu jednak ich skuteczne wprowadzenie na rynek było blokowane przez brakujący składnik - elastyczne formy pamięci. Jednak naukowcom z Uniwersytetu w Tokio udało się opracować nieulotny typ pamięci flash, który jak mają nadzieję rozwiąże ten problem.

Krzemowe pamięci flash w zupełności wystarczają dla potrzeb masowego przechowywania danych w urządzeniach takich jak telefony komórkowe, cyfrowe odtwarzacze. Jednak wymagają wysokich temperatur przetwórstwa, co wyklucza produkcję tego typu nośnika danych z użyciem tworzyw sztucznych. Przewodniki organiczne mogą być jednak przetwarzane w temperaturach znacznie poniżej temperatury topnienia większości tworzyw sztucznych.

Co więcej, koszt pamięci flash jest zbyt wysoki, aby móc wykorzystywać je w aplikacjach, które wymagają dużej ilości pamięci, mówi Tsuyoshi Sekitani, asystent profesora na uniwersytecie w Tokio Wydziału Elektrotechniki i Elektroniki i jeden z naukowców, którzy opracowali pamięci. Możemy jednak drukować nasze ekologiczne pamięci na elastycznych podłożach oraz na dużych obszarach za pomoc drukarek atramentowych co znacznie obniży koszta.

więcej na: spectrum.ieee.org
Artur Kulikowski
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl