Farnell element14   Phoenix Contact Sp. z o.o.   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Wystawa: Miedź – materiał przyszłości
drukuj stronę
poleć znajomemu

Wystawa: Miedź – materiał przyszłości

Wystawa: Miedź – materiał przyszłości
fot. Instytut Miedzi

„Miedź – materiał przyszłości” to tytuł wystawy plenerowej, którą od początku sierpnia br. będzie można oglądać na ulicy Świdnickiej prowadzącej do wrocławskiego Rynku. Ekspozycja przedstawia różnorodne formy i nowoczesne zastosowania metalu, który towarzyszy ludzkości od tysięcy lat. Wśród prezentowanych obiektów pojawi się m.in. wrocławskie Hydropolis, które otrzymało nagrodę publiczności w prestiżowym konkursie „Miedź w Architekturze” (European Copper in Architecture Awards). To już kolejna ekspozycja prezentująca miedź, której organizatorem jest Europejski Instytut Miedzi. Poprzednie cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Wrocławia i turystów.

Ekspozycja „Miedź – materiał przyszłości” składa się z kilkudziesięciu wielkoformatowych fotografii opisujących unikalne właściwości miedzi oraz przedstawiających nowoczesne zastosowania tego metalu w takich dziedzinach, jak: architektura, sztuka, elektromobilność, wytwarzanie ekologicznej energii elektrycznej i cieplnej, zaawansowana elektronika czy ochrona zdrowia.

– Miedź odgrywa ważna rolę w naszym codziennym życiu, choć większość ludzi tego nie dostrzega. Dzięki wystawie chcemy w przystępny i atrakcyjny sposób pokazać szeroki wachlarz zastosowań tego wyjątkowego metalu w architekturze oraz innowacyjnej gospodarce. Zależy nam również na budowaniu świadomości wpływu miedzi na ekologię. Technologie oparte na miedzi pozwalają bowiem na znaczne ograniczenie strat energii elektrycznej i cieplnej, a tym samym redukcję emisji CO2 oraz szkodliwych gazów. Atutem tego surowca jest również możliwość poddawania go wielokrotnej przeróbce i recyklingowi bez utraty jego właściwości. Szacuje się obecnie, iż dwie trzecie z 550 milionów ton miedzi produkowanej od 1900 r. nadal znajduje zastosowanie w produkcji – mówi Michał Ramczykowski, prezes Europejskiego Instytutu Miedzi, organizatora wystawy.

Wystawa „Miedź – materiał przyszłości” prezentowana będzie we Wrocławiu od 1 do 16 sierpnia br. Wystawa zlokalizowana zostanie w części ul. Świdnickiej prowadzącej od Rynku do dawnego przejścia podziemnego. Organizatorzy przygotowali plansze prezentujące m.in. zwycięskie prace uczestników międzynarodowego konkursu „Copper and the Home” (na projekt przedmiotu codziennego użytku wykonanego z miedzi lub jej stopów). Poza tym będzie można obejrzeć m.in. budowle, które znalazły się w finale prestiżowego konkursu „Miedź w architekturze” (European Copper in Architecture Awards), w tym wrocławskie Hydropolis, które otrzymało nagrodę publiczności.

Więcej informacji na www.instytutmiedzi.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl