Nowe sterowniki ebm-papst pozwalają regulować prędkość wentylatora zależnie od temperatury - ELEKTRONIKA - WENTYLATORY - STEROWNIK WENTYLATORA - EBM-PAPST
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowe sterowniki ebm-papst pozwalają regulować prędkość wentylatora zależnie od temperatury
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowe sterowniki ebm-papst pozwalają regulować prędkość wentylatora zależnie od temperatury

Nowe sterowniki ebm-papst pozwalają regulować prędkość wentylatora zależnie od temperatury
fot. RS

RS Components wprowadza do oferty serię nowych, wysokowydajnych wentylatorów i sterowników firmy ebm-papst.

Firma RS Components (RS), globalny dostawca produktów dla inżynierów, poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowych, energooszczędnych sterowników wentylatora oraz wentylatorów serii 4300N firmy ebm-papst, jednego z najważniejszych światowych producentów wysokowydajnych wentylatorów i napędów.

Najnowsze sterowniki wentylatorów to niedrogie urządzenia wielkości karty kredytowej. Sterowniki DCP umożliwiają sterowanie czteroprzewodowymi kompaktowymi wentylatorami PWM o napięciu 12, 24 i 48 V DC. Seria EC pozwala sterować prędkością obrotową wentylatorów wyposażonych w energooszczędne napędy zależnie od temperatury.

Modele z obu serii wyposażone są w fabrycznie zaprogramowane profile temperaturowe i dostarczane z przewodem czujnika o długości 2 m, co pozwala bez podłączania dodatkowego źródła zasilania korzystać z szeregu funkcji alarmowych, w tym ostrzegania o przegrzaniu oraz awarii wentylatora lub czujnika. W nowej generacji urządzeń znalazł się także sterownik konfigurowalny CGC, który może współpracować z wentylatorami DC i EC, a dodatkowo umożliwia samodzielne dostosowanie profili temperaturowych. Pozwala to na użycie wentylatorów w charakterze zestawów rozwojowych.

RS oferuje również ciche i wydajne wentylatory osiowe DC z serii 4300N o dużym przepływie powietrza (do 285 m³/h) i wymiarach 119 x 119 x 32 mm. Zastosowano w nich udoskonalone rozwiązania, takie jak specjalnie ukształtowane łopatki wyrzutowe oraz nowatorskie winglety na końcówkach łopatek, które dzięki poprawie własności aerodynamicznych nie dopuszczają do wystąpienia turbulencji powodujących hałas. W ofercie dostępne są także bardziej wyspecjalizowane wersje z wyjściem sygnału prędkości, wejściem PWM, ochroną przed wilgocią, uszczelnieniem klasy IP68 i czujnikiem temperatury zewnętrznej. Dzięki temu wentylatory mogą być wykorzystane w komputerach, urządzeniach telekomunikacyjnych, napędach, rozwiązaniach automatyki, falownikach solarnych, a także w wielu innych rodzajach urządzeń przemysłowych.

Wentylatory osiowe DC serii 4300N firmy ebm-papst oraz sterowniki wentylatorów są już dostępne w firmie RS w regionach EMEA oraz Azji i Pacyfiku: https://uk.rs-online.com/web/c/?searchTerm=np-ebmpapst-0418_uk&searchType=Offers&dr=N

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl