Farnell element14   Phoenix Contact Sp. z o.o.   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Niezawodne przetwornice DC/DC do zastosowań medycznych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Niezawodne przetwornice DC/DC do zastosowań medycznych

Niezawodne przetwornice DC/DC do zastosowań medycznych
fot. RS

Seria przetwornic DC/DC 2 W i 3,5 W firmy Traco Power zapewnia bardzo dobry stosunek jakości do ceny oraz możliwość wykorzystania w zastosowaniach medycznych.

Firma RS Components (RS), globalny dystrybutor produktów dla inżynierów, ogłosiła dostępność nowej gamy przetwornic DC/DC do zastosowań medycznych. Seria TIM 2 i TIM 3,5 zapewniająca doskonały stosunek wartości do ceny oraz wysoką niezawodność jest produkowana przez firmę Traco Power i obejmuje przetwornice DC/DC 2 W i 3,5 W.

Odpowiednie do zastosowań medycznych, przetwornice zapewniają wzmocnioną odporność na przebicie izolacji — do 5000 V AC (RMS). Dodatkowo gwarantują niski prąd upływu wynoszący poniżej 2 μA, dzięki czemu można je stosować do izolowania sprzętu elektrycznego w zakresie klasyfikacji BF dotyczącej części wykorzystywanych w sprzętach dla pacjentów.

Przetwornice są zgodne z 3. wersją normy IEC/EN/ES60601-1 odnoszącą się do napięcia 250 V AC, 2xMOPP i wysokości do 5000 m; dostępny jest również plik do zarządzania ryzykiem ISO14971. Kolejne certyfikaty obejmują zgodność z najnowszymi wymogami EMC w 4. wersji normy IEC 60601-1-2 w zakresie sprzętu medycznego.

Dostarczana w kompaktowych obudowach DIP-16 lub SMD-16, szeroka gama modeli zapewnia napięcia wyjściowe wynoszące 3,3, 5,0, 9,0, 12, 15, 24, ±12 i ±15V DC. Urządzenia z tej gamy gwarantują następujące zakresy napięć wyjściowych: 4,5–12 V, 9,0–18 V, 18–36 V i 36–75 V DC.

Przetwornice zapewniają także wysoką sprawność i można je stosować w temperaturach otoczenia od –40 do 95°C oraz do 90°C w przypadku serii TIM 3,5. Obie serie są odporne na wstrząsy, drgania i wstrząs termiczny, zgodnie z normą MIL-STD-810F.

Przetwornice DC/DC z serii Traco Power TIM 2 i TIM 3,5 są objęte 5-letnią gwarancją. Obecnie są oferowane w sprzedaży w regionie EMEA oraz Azji i Pacyfiku.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl