Kolejny rekord szybkości transmisji w technologii 3G - 3G - HSPA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Kolejny rekord szybkości transmisji w technologii 3G
drukuj stronę
poleć znajomemu

Kolejny rekord szybkości transmisji w technologii 3G

Kolejny rekord szybkości transmisji w technologii 3G
  • Technologia HSPA (High Speed Packet Access) 42 Mb/s po raz pierwszy na świecie zastosowana w produktach komercyjnych
  • Szybsza transmisja danych w sieci dla wszystkich użytkowników i natychmiastowy dostęp w dosłownym znaczeniu tego terminu
  • Rozwiązanie dostępne tylko poprzez aktualizację oprogramowania


Mobilne sieci szerokopasmowe z technologią HSPA wciąż się rozwijają. W związku z zapotrzebowaniem na coraz szybszą transmisję danych liderzy branży chętnie modernizują sieci, aby zapewnić klientom jeszcze lepsze usługi. Jednym z nich jest australijski operator Telstra, który uczestniczył w prezentacji mobilnej technologii szerokopasmowej HSPA Evolution z szybkością transmisji danych 42Mb/s, zorganizowanej przez firmę Ericsson w pobliżu Sztokholmu.

Po raz pierwszy na świecie osiągnięto taką szybkość transmisji w produktach dostępnych komercyjnie. Dotychczas klienci mogli liczyć najwyżej na 28 Mb/s.

„Sieć Telstra Next G™ dzięki swojej szybkości, pojemności i zasięgowi zmieniła sposób życia i pracy Australijczyków” – mówi Michael Rocca, pełniący obowiązki dyrektora ds. operacyjnych firmy Telstra. „Testując technologię HSPA Dual Carrier stwierdziliśmy, że jest to niezwykle szybkie mobilne rozwiązanie szerokopasmowe, które – gdy tylko będą dostępne kompatybilne urządzenia – znacznie zwiększy szybkość, pojemność i wydajność sieci”.

„Jak wynika z naszych badań, klienci potrzebują szybszych rozwiązań i wybierają operatorów, którzy mogą im zaoferować najwyższą wydajność po atrakcyjnej cenie”– mówi Ulf Ewaldsson, wiceprezes i szef działu produktów radiowych (Product Area Radio) w firmie Ericsson. „Technologia HSPA z szybkością transmisji 42 Mb/s jest już dostępna do wdrożenia”.

Dzięki szybszej transmisji użytkownicy mają zapewniony natychmiastowy dostęp w dosłownym znaczeniu tego terminu. Nowa technologia Dual Carrier, którą można wdrożyć tylko w ramach aktualizacji oprogramowania, podwaja szybkość połączeń dla użytkowników znajdujących się w dowolnym miejscu komórki sieci mobilnej, nawet na jej brzegu, gdzie wydajność jest zwykle słabsza. Technologia ta zwiększy również pojemność sieci. Operatorzy mogą dostarczać więcej gigabajtów na stację bazową, co oznacza niższe koszty dostarczania mobilnych usług szerokopasmowych dla klientów.

W dostępnym w handlu sprzęcie i oprogramowaniu zastosowano pierwszy komercyjny zestaw układów obsługujący technologię Dual Carrier z szybkością transmisji 42 Mb/s. W wersjach demonstracyjnych takich rozwiązań przeciętna szybkość transmisji danych pobieranych przez użytkowników wyniosła około 41,5Mb/s.

42 Mb/s jest maksymalną szybkością transmisji na łączach odbiorczych (downlink). Rzeczywiste prędkości pobierania danych mogą być niższe i są zależne od poziomu ruchu w sieci, odległości od stacji bazowej, lokalnych warunków, sprzętu, oprogramowania i innych czynników.
Ericsson
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (3)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
Nic nowego, po prostu 2 x mniej juzerow w sieci. Co z uplinkiem?
Brak obrazka
Ja czekam na rozsądne ceny za internet stacjonarny . U mnie niestety mogę liczyć tylko na neo - 2 mbit za 100 zł z hakiem.
Brak obrazka
szczerze to śmiga to szybciej niż wifi u mnie w domu na D-linku 624+ , ale głównie czekam na wifi 1Gbps a docelowo 7Gbps o którym kiedyś już była mowa
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl