Targi Elektrotechnika 2019 za nami – podsumowanie wydarzenia - ELEKTROTECHNIKA - ELEKTROMOBILNOŚĆ - TARGI W WARSZAWIE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Targi Elektrotechnika 2019 za nami – podsumowanie wydarzenia
drukuj stronę
poleć znajomemu

Targi Elektrotechnika 2019 za nami – podsumowanie wydarzenia

Targi Elektrotechnika 2019 za nami – podsumowanie wydarzenia
fot. elektroinstalacje.pl

Elektrotechnika, elektryka, teletechnika czy elektromobilność to tylko niektóre obszary prezentowane w ramach trzech dni Targów Elektrotechnika i towarzyszących im Targów Światło 2019. Między 13 a 15 marca w Warszawskim Centrum Expo XXI gościło ponad 13.000 osób zainteresowanych m.in. nowoczesnymi instalacjami elektrycznymi, energetycznymi, pojazdami z napędem elektromobilnym czy zagadnieniami budynkowych i przemysłowych systemów teletechnicznych oraz oświetleniem.

Na targach spotkało się ponad 1.100 osób posiadających uprawnienia do projektowania i kierowania robotami instalacyjnymi w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych, elektroenergetycznych, telekomunikacyjnych, cieplnych oraz wentylacyjnych, a także przedstawicieli jednostek samorządowych i spółdzielni mieszkaniowych, aby wziąć udział w 16 specjalistycznych szkoleniach i warsztatach oraz zapoznać się z nowymi, często bardzo innowacyjnymi, produktami ponad 450 polskich i zagranicznych firm. Targi Elektrotechnika to również bardzo ważne miejsce prezentacji polskich wyrobów kontrahentom, którzy, co wykazała obecna edycja targów, coraz liczniej przyjeżdżają do Warszawy, nawet z odległych stron świata, aby nawiązać kontakty z polskimi producentami.

Specjalistyczne źródło wiedzy

Targi Elektrotechnika stawiają na szeroką ofertę szkoleniowo-ekspozycyjną, gdzie specjaliści i producenci mają okazję do nabycia kompleksowej wiedzy podczas wykładów, poznania najnowszych rozwiązań technologicznych, a także do wymiany doświadczeń i nawiązania nowych form współpracy. W programie tegorocznej edycji szkoleń znalazły się tematy związane z ochroną przeciwporażeniową w stacjach energetycznych zasilających sieci niskiego napięcia, ochroną sieci i instalacji WN, SN i nn, a także OZE, zabezpieczeniem przeciwpożarowym budynków czy też projektowaniem instalacji elektrycznych i elektroenergetycznych skierowane do projektantów i inspektorów nadzoru. W ramach wykładów uczestnicy mogli również dowiedzieć się, w jaki sposób gospodarować energią w zakładach przemysłowych, aby uzyskać od 20 do nawet 50 % oszczędności energii. Na przykładzie zrealizowanych modernizacji i case study wybranych projektów zostały przedstawione kwestie kontroli instalacji odbiorczych i zabezpieczeń obwodów elektrycznych i energetycznych, jak również budynkowej instalacji i infrastruktury teletechnicznej.

Targi elektrotechnika 2019

Program dla szkół

Oferta edukacyjna targów została skierowana nie tylko do już aktywnie działających zawodowo specjalistów, ale również do uczniów, którzy dopiero zdobywają wykształcenie w tym zakresie. Podczas wykładów organizowanych w ramach wydarzenia dla szkół i techników udział wzięło blisko 600 uczniów z całej Polski.

 – Istotnym dla programu szkoleń organizowanych w ramach wydarzenia jest również skierowanie go do osób, które są dopiero w trakcie edukacji w tym zakresie. Podczas tegorocznej edycji został stworzony wspólnie ze Stowarzyszeniem Teletechników Polskich XXI i Polską Izbą Radiodyfuzji Cyfrowej cykl szkoleń skierowanych do uczniów i przyszłych specjalistów branży elektrycznej i teletechnicznej. Mieli oni okazję do zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, a także wzięcia udziału w praktycznych warsztatach – tłumaczy Marek Orłowski, organizator Targów Elektrotechnika 2019.

Warsztaty pozwoliły uczniom opanować umiejętności z zakresu nowoczesnych systemów telekomunikacyjnych. Uczniowie podczas zajęć zapoznali się m.in.: z zagadnieniami dotyczącymi sieci światłowodowych, instalacji anten telewizji naziemnej i satelitarnej, zasadami budowy i projektowania multiswitchowych systemów dystrybucji sygnałów TV-SAT.

Osobowość roku 2018

Otwarcie Targów Elektrotechnika połączone było z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród w Konkursie Osobowość roku 2018, którego celem jest promocja osób mających istotny wkład w rozwój i propagowanie nowych rozwiązań z zakresu elektrotechniki, elektroenergetyki, teletechniki i oświetlenia w Polsce. Wśród nominowanych do nagrody w trzech kategoriach: nauka, gospodarka i biznes, znalazły się osoby, które swoją działalnością wdrażają istotne rozwiązania techniczne, organizacyjne, jak i systemowe, mogą być wzorem dla całego środowiska.

- Podczas oceny kandydatów na Osobowość roku 2018 braliśmy pod uwagę osiągnięcia w pracy zawodowej, badaniach naukowych, działalności gospodarczej czy zgłoszenia patentowe oraz otrzymane nagrody i wyróżnienia. Ważnym jest, jaki wpływ ma działalność tej osoby na rozwój danej organizacji czy sektora, a także m.in.: na procesy decyzyjne, opiniotwórcze czy legislacyjne. Ocenialiśmy działania w zakresie pracy zespołów badawczych, wdrożenia nowych innowacyjnych produktów i rozwiązań oraz ich znaczenia dla polskiej gospodarki – tłumaczy Marek Orłowski, organizator Targów Elektrotechnika.

W kategorii nauka tytułem Osobowości Roku 2018 został uhonorowany prof. Marcin Hołub z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, który oprócz bardzo aktywnej działalności naukowej dodatkowo wspiera młodzież działającą w SEP pomagając w przygotowaniach prezentacji na Sympozjum „Młodzi. Technika. Przemysł”, a także na Ogólnopolskie Dni Młodego Elektryka.

W kategorii gospodarka tytułem Osobowości Roku 2018 uhonorowano Tomasza Kaczora, współzałożyciela firmy TM Technologie, który może być przykładem przedsiębiorcy, który pokazał, że produkując w Polsce można nie tylko dorównać ale i prześcignąć największych graczy, osiągnąć sukces na miarę europejską.

W kategorii otoczenie biznesu tytułem Osobowości Roku 2018 została uhonorowana pani Krystyna Rasłan-Kuhn, która jest ekspertem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz ekspertem międzynarodowym w organizacjach działających na rzecz ułatwień dostępu do mediów i multimediów dla osób niepełnosprawnych. Znana w środowisku ze swego zaangażowania w implementację i popularyzację radiofonii i telewizji cyfrowej jest niekwestionowanym autorytetem w branży.

Samorządy w obliczu elektromobilności

Podczas Targów Elektrotechnika została zorganizowana także pierwsza edycja Strefy Elektromobilności. W ramach niej inżynierowie i wykładowcy szkół wyższych, przedstawiciele instytutów branżowych, jednostek samorządu terytorialnego oraz przedstawiciele firm produkujących oświetlenie drogowe mieli okazję uczestniczyć w dwudniowej sesji panelowej poświęconej zagadnieniom z zakresu elektromobilności i oświetlenia w nowoczesnym mieście. Tematyką strefy były m.in.: kwestie związane z planowaniem inwestycji oświetleniowej w zgodzie z Ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych czy modernizacją miast
i gmin na potrzeby wprowadzenia sieci ładowania pojazdów elektrycznych. Pierwszego dnia panelu specjaliści poruszyli zagadnienia związane m.in.: z inteligentnymi rozwiązaniami i systemami zarządzania oświetleniem drogowym. W drugim dniu zaś skupili się na kwestiach związanych z elektromobilnością w polskich miastach. Przeanalizowano prawno-techniczne aspekty lokalnych planów elektromobilności, perspektywy komercjalizacji usług ładowania, a także możliwości wykorzystania instalacji oświetlenia drogowego jako „źródła ładowania” dla samochodów elektrycznych.

Nagrody dla innowacyjności

W ramach Targów zostały przyznane również nagrody z zakresu elektromobilności, które odpowiadały trzem kategoriom: za najlepszą inwestycję elektromobilną, za najlepszy produkt elektromobilny pokazywany na Targach i za najlepszą strategię elektromobilną w 2018 roku.

- Wśród wyróżnionych projektów nagrodę za najlepszy produkt elektromobilny otrzymał montowany naściennie system ładowania samochodów elektrycznych od firmy Ensto Pol, natomiast w kategorii na najlepszą strategię elektromobilną, w kategorii jednostek państwowej, administracji publicznej nagrodzono projekt rozwojowy Lasów Państwowych „Las Energii”. W trzeciej kategorii na najlepszą inwestycję elektromobilną został wyróżniony m.in. Wrocław za projekt wypożyczalni samochodów miejskich Vozilla – mówi Jerzy Orłowski, organizator Strefy Elektromobilności.

Pełna informacja o zwycięzcach konkursu Elektromobilność 2018 znajduje się na stronie www.elektroinstalacje.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl