Targi Elektrotechnika 2019 za nami – podsumowanie wydarzenia - ELEKTROTECHNIKA - ELEKTROMOBILNOŚĆ - TARGI W WARSZAWIE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Targi Elektrotechnika 2019 za nami – podsumowanie wydarzenia
drukuj stronę
poleć znajomemu

Targi Elektrotechnika 2019 za nami – podsumowanie wydarzenia

Targi Elektrotechnika 2019 za nami – podsumowanie wydarzenia
fot. elektroinstalacje.pl

Elektrotechnika, elektryka, teletechnika czy elektromobilność to tylko niektóre obszary prezentowane w ramach trzech dni Targów Elektrotechnika i towarzyszących im Targów Światło 2019. Między 13 a 15 marca w Warszawskim Centrum Expo XXI gościło ponad 13.000 osób zainteresowanych m.in. nowoczesnymi instalacjami elektrycznymi, energetycznymi, pojazdami z napędem elektromobilnym czy zagadnieniami budynkowych i przemysłowych systemów teletechnicznych oraz oświetleniem.

Na targach spotkało się ponad 1.100 osób posiadających uprawnienia do projektowania i kierowania robotami instalacyjnymi w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych, elektroenergetycznych, telekomunikacyjnych, cieplnych oraz wentylacyjnych, a także przedstawicieli jednostek samorządowych i spółdzielni mieszkaniowych, aby wziąć udział w 16 specjalistycznych szkoleniach i warsztatach oraz zapoznać się z nowymi, często bardzo innowacyjnymi, produktami ponad 450 polskich i zagranicznych firm. Targi Elektrotechnika to również bardzo ważne miejsce prezentacji polskich wyrobów kontrahentom, którzy, co wykazała obecna edycja targów, coraz liczniej przyjeżdżają do Warszawy, nawet z odległych stron świata, aby nawiązać kontakty z polskimi producentami.

Specjalistyczne źródło wiedzy

Targi Elektrotechnika stawiają na szeroką ofertę szkoleniowo-ekspozycyjną, gdzie specjaliści i producenci mają okazję do nabycia kompleksowej wiedzy podczas wykładów, poznania najnowszych rozwiązań technologicznych, a także do wymiany doświadczeń i nawiązania nowych form współpracy. W programie tegorocznej edycji szkoleń znalazły się tematy związane z ochroną przeciwporażeniową w stacjach energetycznych zasilających sieci niskiego napięcia, ochroną sieci i instalacji WN, SN i nn, a także OZE, zabezpieczeniem przeciwpożarowym budynków czy też projektowaniem instalacji elektrycznych i elektroenergetycznych skierowane do projektantów i inspektorów nadzoru. W ramach wykładów uczestnicy mogli również dowiedzieć się, w jaki sposób gospodarować energią w zakładach przemysłowych, aby uzyskać od 20 do nawet 50 % oszczędności energii. Na przykładzie zrealizowanych modernizacji i case study wybranych projektów zostały przedstawione kwestie kontroli instalacji odbiorczych i zabezpieczeń obwodów elektrycznych i energetycznych, jak również budynkowej instalacji i infrastruktury teletechnicznej.

Targi elektrotechnika 2019

Program dla szkół

Oferta edukacyjna targów została skierowana nie tylko do już aktywnie działających zawodowo specjalistów, ale również do uczniów, którzy dopiero zdobywają wykształcenie w tym zakresie. Podczas wykładów organizowanych w ramach wydarzenia dla szkół i techników udział wzięło blisko 600 uczniów z całej Polski.

 – Istotnym dla programu szkoleń organizowanych w ramach wydarzenia jest również skierowanie go do osób, które są dopiero w trakcie edukacji w tym zakresie. Podczas tegorocznej edycji został stworzony wspólnie ze Stowarzyszeniem Teletechników Polskich XXI i Polską Izbą Radiodyfuzji Cyfrowej cykl szkoleń skierowanych do uczniów i przyszłych specjalistów branży elektrycznej i teletechnicznej. Mieli oni okazję do zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, a także wzięcia udziału w praktycznych warsztatach – tłumaczy Marek Orłowski, organizator Targów Elektrotechnika 2019.

Warsztaty pozwoliły uczniom opanować umiejętności z zakresu nowoczesnych systemów telekomunikacyjnych. Uczniowie podczas zajęć zapoznali się m.in.: z zagadnieniami dotyczącymi sieci światłowodowych, instalacji anten telewizji naziemnej i satelitarnej, zasadami budowy i projektowania multiswitchowych systemów dystrybucji sygnałów TV-SAT.

Osobowość roku 2018

Otwarcie Targów Elektrotechnika połączone było z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród w Konkursie Osobowość roku 2018, którego celem jest promocja osób mających istotny wkład w rozwój i propagowanie nowych rozwiązań z zakresu elektrotechniki, elektroenergetyki, teletechniki i oświetlenia w Polsce. Wśród nominowanych do nagrody w trzech kategoriach: nauka, gospodarka i biznes, znalazły się osoby, które swoją działalnością wdrażają istotne rozwiązania techniczne, organizacyjne, jak i systemowe, mogą być wzorem dla całego środowiska.

- Podczas oceny kandydatów na Osobowość roku 2018 braliśmy pod uwagę osiągnięcia w pracy zawodowej, badaniach naukowych, działalności gospodarczej czy zgłoszenia patentowe oraz otrzymane nagrody i wyróżnienia. Ważnym jest, jaki wpływ ma działalność tej osoby na rozwój danej organizacji czy sektora, a także m.in.: na procesy decyzyjne, opiniotwórcze czy legislacyjne. Ocenialiśmy działania w zakresie pracy zespołów badawczych, wdrożenia nowych innowacyjnych produktów i rozwiązań oraz ich znaczenia dla polskiej gospodarki – tłumaczy Marek Orłowski, organizator Targów Elektrotechnika.

W kategorii nauka tytułem Osobowości Roku 2018 został uhonorowany prof. Marcin Hołub z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, który oprócz bardzo aktywnej działalności naukowej dodatkowo wspiera młodzież działającą w SEP pomagając w przygotowaniach prezentacji na Sympozjum „Młodzi. Technika. Przemysł”, a także na Ogólnopolskie Dni Młodego Elektryka.

W kategorii gospodarka tytułem Osobowości Roku 2018 uhonorowano Tomasza Kaczora, współzałożyciela firmy TM Technologie, który może być przykładem przedsiębiorcy, który pokazał, że produkując w Polsce można nie tylko dorównać ale i prześcignąć największych graczy, osiągnąć sukces na miarę europejską.

W kategorii otoczenie biznesu tytułem Osobowości Roku 2018 została uhonorowana pani Krystyna Rasłan-Kuhn, która jest ekspertem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz ekspertem międzynarodowym w organizacjach działających na rzecz ułatwień dostępu do mediów i multimediów dla osób niepełnosprawnych. Znana w środowisku ze swego zaangażowania w implementację i popularyzację radiofonii i telewizji cyfrowej jest niekwestionowanym autorytetem w branży.

Samorządy w obliczu elektromobilności

Podczas Targów Elektrotechnika została zorganizowana także pierwsza edycja Strefy Elektromobilności. W ramach niej inżynierowie i wykładowcy szkół wyższych, przedstawiciele instytutów branżowych, jednostek samorządu terytorialnego oraz przedstawiciele firm produkujących oświetlenie drogowe mieli okazję uczestniczyć w dwudniowej sesji panelowej poświęconej zagadnieniom z zakresu elektromobilności i oświetlenia w nowoczesnym mieście. Tematyką strefy były m.in.: kwestie związane z planowaniem inwestycji oświetleniowej w zgodzie z Ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych czy modernizacją miast
i gmin na potrzeby wprowadzenia sieci ładowania pojazdów elektrycznych. Pierwszego dnia panelu specjaliści poruszyli zagadnienia związane m.in.: z inteligentnymi rozwiązaniami i systemami zarządzania oświetleniem drogowym. W drugim dniu zaś skupili się na kwestiach związanych z elektromobilnością w polskich miastach. Przeanalizowano prawno-techniczne aspekty lokalnych planów elektromobilności, perspektywy komercjalizacji usług ładowania, a także możliwości wykorzystania instalacji oświetlenia drogowego jako „źródła ładowania” dla samochodów elektrycznych.

Nagrody dla innowacyjności

W ramach Targów zostały przyznane również nagrody z zakresu elektromobilności, które odpowiadały trzem kategoriom: za najlepszą inwestycję elektromobilną, za najlepszy produkt elektromobilny pokazywany na Targach i za najlepszą strategię elektromobilną w 2018 roku.

- Wśród wyróżnionych projektów nagrodę za najlepszy produkt elektromobilny otrzymał montowany naściennie system ładowania samochodów elektrycznych od firmy Ensto Pol, natomiast w kategorii na najlepszą strategię elektromobilną, w kategorii jednostek państwowej, administracji publicznej nagrodzono projekt rozwojowy Lasów Państwowych „Las Energii”. W trzeciej kategorii na najlepszą inwestycję elektromobilną został wyróżniony m.in. Wrocław za projekt wypożyczalni samochodów miejskich Vozilla – mówi Jerzy Orłowski, organizator Strefy Elektromobilności.

Pełna informacja o zwycięzcach konkursu Elektromobilność 2018 znajduje się na stronie www.elektroinstalacje.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl