Urząd Zamówień Publicznych sprawdzi, co zniechęca firmy do udziału w przetargach publicznych - PRZETARGI - ZAMÓWIENIA PUBLICZNE - ANKIETA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Urząd Zamówień Publicznych sprawdzi, co zniechęca firmy do udziału w przetargach publicznych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Urząd Zamówień Publicznych sprawdzi, co zniechęca firmy do udziału w przetargach publicznych

Urząd Zamówień Publicznych sprawdzi, co zniechęca firmy do udziału w przetargach publicznych
fot. TAURON

Urząd Zamówień Publicznych przygotował i udostępnił na swojej stronie internetowej oraz za pośrednictwem platformy Marketplanet OnePlace ankietę skierowaną do przedsiębiorców. Jej celem jest zbadanie przyczyn niskiego zainteresowania udziałem w postępowaniach publicznych. UZP chce także poznać potrzeby firm w tym zakresie. Wszystko po to, aby w przetargach publicznych brało udział więcej podmiotów. Ankieta jest anonimowa i będzie aktywna do 15 maja 2019 r.

Tylko w 2017 roku liczba przeprowadzonych w Polsce zamówień publicznych sięgnęła 139133. Zostały one zrealizowane na potrzeby ok. 13000 podmiotów publicznych, między innymi szkół, szpitali, urzędów czy ministerstw. Łączna wartość przetargów wyniosła 163,2 mld zł. Zapotrzebowanie sektora publicznego jest duże, jednak firmy oferujące produkty i usługi nie są zazwyczaj zainteresowane udziałem w ogłaszanych przetargach. Urząd Zamówień Publicznych postanowił sprawdzić, dlaczego tak się dzieje.

- Od kilku lat konkurencyjność na polskim rynku zamówień publicznych utrzymuje się na niesatysfakcjonującym, niskim poziomie, negatywnie wpływając na proces udzielania zamówień. Postanowiliśmy zdiagnozować przyczyny tego problemu i zaprosić wykonawców do udziału w naszej ankiecie. Prawdą jest, że tylko aktywni przedsiębiorcy, oferujący usługi, wykonanie robót budowlanych i dostawy produktów najlepiej znają powody ograniczonego zainteresowania zamówieniami publicznymi. Chcemy także poznać ich oczekiwania – tłumaczy Hubert Nowak, prezes Urzędu Zamówień Publicznych.

Odpowiadając na wskazane w ankiecie pytania, przedsiębiorcy pomogą ustalić, jakie są największe bariery zniechęcające ich do ubiegania się o publiczne kontrakty. UZP sprawdza także, co mógłby zmienić w procesie przetargowym, aby zachęcić firmy do udziału w nim.

- Działamy na rynku zakupów – i firmowych, i publicznych – od wielu lat. Nie da się nie zauważyć dużej różnicy w poziomie zainteresowania firm przetargami komercyjnymi i publicznymi. Wiemy, jak ważne jest zdiagnozowanie przyczyn tego problemu. Udostępniając ankietę UZP na naszej platformie Marketplanet OnePlace, która skupia kilkaset firm, w tym 40 tysięcy aktywnych wykonawców z różnych branż, docieramy do naprawdę szerokiego grona podmiotów biorących udział w różnych postępowaniach, także publicznych. To ich zdanie jest najważniejsze w tym konkretnym przypadku i liczmy na to, że podzielą się z nami swoją opinią – tłumaczy Piotr Kaliński, Head of OnePlace.

Ankieta jest dostępna pod linkiem: https://www.uzp.gov.pl/komunikaty/ankieta-dla-wykonawcow oraz https://bit.ly/2OcT15v.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Po co ta ankieta? Wszyscy wiedzą, że nie ma zaufania do instytucji państwowych. No bo jak mieć zaufanie po tym jak wszystkie polskie firmy, które były zaangażowane w budowę autostrad zbankrutowały. Następny przykład OFE bis, czyli IKZE. Do IKZE przystąpiło niespełna 0,2% Polaków. Ale nie ma co się dziwić, drugi raz na OFE nikt się nie nabierze. Przedtem też mówiono, że to TWOJE pieniądze i nikt ich nie zabierze. Tak mówiono do czasu gdy trzeba było z tego filaru płacić emerytury. I wtedy jednym głosem Rzecznik Praw Obywatelskich, Trybunał Konstytucyjny, Premier, Prezydent powiedzieli: "to nie są twoje pieniądze".
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl