4ZeroBox wszechstronny moduł rozwojowy IIoT - IIOT - PRZEMYSŁOWY INTERNET RZECZY - INDUSTRIAL IOT - TOI
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności 4ZeroBox wszechstronny moduł rozwojowy IIoT
drukuj stronę
poleć znajomemu

4ZeroBox wszechstronny moduł rozwojowy IIoT

4ZeroBox wszechstronny moduł rozwojowy IIoT
fot. 4ZeroBox

Moduł 4ZeroBox integruje czujniki, siłowniki i usługi w chmurze z nowymi i starszymi urządzeniami klasy przemysłowej.

RS Components (RS) wprowadza do oferty urządzenie 4ZeroBox IIoT włoskiego producenta TOI (Things on Internet). 4ZeroBox jest komponentem sprzętowym platformy 4ZeroPlatform firmy TOI — systemu gromadzenia, przetwarzania i raportowania danych typu plug-and-play opracowanego w celu optymalizacji inteligentnych procesów produkcji i utrzymania ruchu w fabrykach w ramach koncepcji Przemysłu 4.0.

IIoT jest zarówno okazją, jak i wyzwaniem dla dużych i małych przedsiębiorstw. Producenci zwykle muszą rejestrować i przetwarzać dane z nowych i starych maszyn produkowanych przez różnych dostawców, podczas gdy producenci maszyn i integratorzy systemów chcą odróżniać swoje projekty dzięki zróżnicowanym funkcjom komunikacji w sieci IoT. Należy pokonać skomplikowane problemy z interfejsem i zarządzaniem danymi, aby odblokować korzyści, takie jak pełna widoczność procesu, niższe koszty konserwacji i efektywna integracja z oprogramowaniem ERP (planowanie zasobów przedsiębiorstwa) i MES (systemy realizacji produkcji).

4ZeroBox to wszechstronne modułowe urządzenie IIoT, które można zamontować w starszych i nowoczesnych urządzeniach przemysłowych, co umożliwia szybką integrację z czujnikami, siłownikami i usługami w chmurze. Jest ono oparte na mikrokontrolerze 2,4 GHz Espressif Systems ESP32 z pamięcią flash 4 MB i dostarczane w obudowie do montażu na szynie DIN z przemysłowymi kanałami czujników i obsługą Wi-Fi, Bluetooth, Ethernet, LoRa, CAN, RS485, RS232, kart SD, JTAG, I2C i SPI. 4ZeroBox można rozszerzyć, korzystając z setek płytek click board MikroElektronika, za pośrednictwem dwóch wbudowanych gniazd MikroBus.

Pakiet 4ZeroBox zawiera licencję premium na oprogramowanie Zerynth Virtual Machine, dzięki czemu można go zaprogramować w języku Python lub hybrydowym języku C/Python. Oprogramowanie Zerynth zawiera kompilator, debugger i edytor, a także samouczki i przykładowe projekty ułatwiające naukę.

W skład pakietu 4ZeroBox wchodzi również roczna subskrypcja na usługę 4ZeroManager firmy TOI, która jest opartą na chmurze lub lokalną usługą zarządzania urządzeniami umożliwiającą organizowanie, monitorowanie i zdalną aktualizację podłączonych urządzeń. Aplikacja 4ZeroManager zawiera interfejs internetowy do sterowania podłączonymi urządzeniami oraz dostosowywania przekazywania danych do innych usług, takich jak ERP i MES.

Usługa 4ZeroBox powinna znaleźć zastosowanie w wielu różnych środowiskach przemysłowych, od zakładów produkcyjnych po przemysłowe urządzenia chłodnicze, zarządzanie odpadami, rolnictwo precyzyjne, transport i logistykę, energię i media, handel detaliczny, inteligentne domy i budynki.

Firma RS jest obecnie jedynym dystrybutorem z branży usług zaawansowanych oferującym rozwiązanie 4ZeroBox, które na tę chwilę jest dostarczane w regionie EMEA i Azji i Pacyfiku

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl