System akwizycji danych DAQ973A od Keysight Technologies - CZĘSTOTLIWOŚĆ PRÓBKOWANIA - GPIB - SYSTEM AKWIZYCJI DANYCH - KEYSIGHT TECHNOLOGIES
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności System akwizycji danych DAQ973A od Keysight Technologies
drukuj stronę
poleć znajomemu

System akwizycji danych DAQ973A od Keysight Technologies

System akwizycji danych DAQ973A od Keysight Technologies
fot. Keysight Technologies DAQ973A

Zapewniając wysokiej klasy możliwości próbkowania i szeroką modułowość dzięki szerokiemu wyborowi wtyczek DAQ973A pomaga inżynierom i mechanikom
uzyskać szybkie wyniki.

RS Components (RS) wprowadził do oferty DAQ973A - tani system akwizycji danych nowej generacji, który oferuje możliwość szybkiego i dynamicznego próbkowania większej liczby sygnałów jednocześnie.

Wyprodukowany przez Keysight Technologies, czołowego na świecie dostawcę sprzętu testującego i pomiarowego, nowy system akwizycji danych DAQ973A to 3-szczelinowa modułowa jednostka mainframe, która jest dostępna z dziewięcioma modułami wtykowymi do wyboru i oferuje częstotliwość próbkowania 800 kSa/s. Keysight ponownie wykorzystał swój silnik pomiarowy z wysokiej klasy sprzętu testującego i pomiarowego w DAQ973A, aby zapewnić sprawdzoną wydajność pomiaru, elastyczność modułową i uniwersalne wejścia z wbudowanym przetwarzaniem sygnału. Urządzenie oferuje również wbudowany 6-cyfrowy (22-bitowy) multimetr cyfrowy o dokładności DCV 0,003%. Podobnie jak istniejący system DAQ970A, ten nowy system jest wyposażony w dodatkową łączność GPIB.

Najważniejsze cechy urządzenia to tempo skanowania do 450 kanałów, zapewniająca szybkość i dokładność w celu uzyskania szybkich wyników; do 120 kanałów na system; oraz duży wybór modułów przełączających, RF i kontrolnych, w tym nowy czterokanałowy digitalizator z jednoczesnym próbkowaniem. Urządzenie może również mierzyć i przetwarzać 12 różnych sygnałów wejściowych, w tym temperaturę za pomocą termopary, czujników RTD i termistora; napięcie DC / AC; dwu- i czteroprzewodowe sieci rezystorów ; częstotliwość i okres; oraz prąd i pojemność DC / AC.

Opracowany został również nowy czterokanałowy moduł digitalizatora z jednoczesnym próbkowaniem o częstości próbkowania 800 kSa/s. Moduł ten stanowi dodatek do istniejących ośmiu modułów w systemie akwizycji danych. Moduły te współpracują zarówno z nowym systemem DAQ973A, który jest wyposażony w GPIB, LAN i USB, jak i z istniejącym systemem DAQ970A, który jest dostarczany bez GPIB.

Typowymi użytkownikami będą inżynierowie i mechanicy testowi zajmujący się szerokim zakresem zastosowań profesjonalnych i przemysłowych, w tym prototypami z dziedziny badań i rozwoju oraz testami laboratoryjnymi, weryfikacją projektu pod kątem środowiskowym, trwałości, a także zgodności z przepisami, zautomatyzowanymi testami i monitorowaniem procesów w środowiskach produkcyjnych oraz monitorowaniem i rozwiązywaniem problemów w zakresie obsługi i konserwacji. Oczekuje się jednak, że jednostka będzie używana również w placówkach edukacyjnych.

Dodatkowe funkcje DAQ973A to duży kolorowy wyświetlacz 4,3 cala, a także łączność GPIB, LAN i USB. Ponadto użytkownicy mogą współpracować z urządzeniem za pomocą oprogramowania producenta BenchVue DAQ, które obejmuje ulepszone możliwości pomiaru w dziedzinie czasu i częstotliwości.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl