Ericsson wdraża ogólnokrajowe sieci 4G/LTE dla firmy TeliaSonera w Norwegii i Szwecji - 4G - LTE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Ericsson wdraża ogólnokrajowe sieci 4G/LTE dla firmy TeliaSonera w Norwegii i Szwecji
drukuj stronę
poleć znajomemu

Ericsson wdraża ogólnokrajowe sieci 4G/LTE dla firmy TeliaSonera w Norwegii i Szwecji

  • Ericsson wyłącznym dostawcą wspólnych sieci rdzeniowych w krajach skandynawskich i bałtyckich
  • Dostawca radiowych stacji bazowych 4G/LTE
  • Szybkość i przepustowość sieci 4G umożliwiająca korzystanie z takich usług, jak dostęp do Internetu, gry online i konferencje wideo w czasie rzeczywistym


W 2010 roku TeliaSonera zamierza zaoferować technologię 4G swoim klientom w 25 największych miastach Szwecji i czterech – Norwegii (m.in. w Oslo). Aby zrealizować ten cel, wybrała firmę Ericsson jako wyłącznego dostawcę wspólnej sieci rdzeniowej oraz systemów dostępu radiowego opartych na technologii LTE.

Skandynawia tradycyjnie przoduje w dziedzinie nowoczesnych technologii telekomunikacyjnych, a sieć 4G/LTE firmy TeliaSonera znów zapewni jej pozycję lidera. TeliaSonera zaoferuje swoim klientom sieć szerokopasmową nowej generacji z bezprzewodowym dostępem do usług interaktywnych i usług wymagających dużej przepustowości, takich jak Internet, gry online, rozwiązania multimedialne ułatwiające współpracę oraz wideokonferencje w czasie rzeczywistym,

„Wybraliśmy firmę Ericsson jako dostawcę sieci rdzeniowej i rozszerzeń sieci radiowej w Szwecji i Norwegii ze względu na wysokiej jakości technologię i konkurencyjną ofertę” – mówi Lars Klasson, wiceprezes i dyrektor ds. technicznych działu usług mobilnych dla biznesu w firmie TeliaSonera. „Nasi klienci jako pierwsi na świecie będą korzystać z usług komercyjnych w standardzie 4G. Liczba użytkowników mobilnych sieci szerokopasmowych w krajach skandynawskich szybko rośnie, a technologia 4G zapewni im większą szybkość i przepustowość”.

„W przypadku sieci mobilnych nowej generacji o zwiększonym ruchu gwarancja jakości ma ogromne znaczenie” – komentuje Mikael Bäckström, prezes firmy Ericsson na region skandynawski i bałtycki. „Dostarczyliśmy firmie TeliaSonera nasze najnowsze rozwiązania i przekonaliśmy ją, że naszym technologiom i usługom można zaufać. Dołożymy też wszelkich starań, aby wdrożenie przebiegło bezproblemowo, i pomożemy temu operatorowi we wprowadzeniu nowych usług dla klientów indywidualnych”.

Dzięki rozwiązaniom firmy Ericsson TeliaSonera udostępniła niedawno w Sztokholmie pierwszą i największą na świecie ofertę komercyjnych usług LTE.

Film na ten temat: http://media.ericsson.pl/prf/155004/188064/lte-deployment-teliasonera.mp4

Dotychczas Ericsson podpisał umowy dotyczące takich usług z czterema dużymi operatorami: Verizon Wireless i MetroPCS w Stanach Zjednoczonych, NTT DoCoMo w Japonii oraz TeliaSonera w Szwecji.

LTE (Long Term Evolution) to technologia komunikacji mobilnej nowej generacji, która umożliwia szybki transfer dużych ilości danych w sposób wydajny i efektywny ekonomicznie, z optymalnym wykorzystaniem spektrum częstotliwości. Dzięki większej szybkości i mniejszym opóźnieniom klienci mogą korzystać, również w podróży, ze wszystkich usług online wymagających dużej przepustowości, takich jak Internet, gry, rozwiązania multimedialne ułatwiające współpracę czy konferencje wideo w czasie rzeczywistym. Technologia LTE jest dostosowana do potrzeb nowych i rozszerzonych aplikacji internetowych, które pojawią się w przyszłości.

Ericsson jest wciąż pionierem technologii bezprzewodowych i liderem w rozwoju LTE.

W 2004 r. wraz z firmą NTT DoCoMo zainicjował standaryzację technologii LTE w międzynarodowej organizacji 3GPP i wniósł największy wkład w prace tej grupy. Ericsson przewiduje ponadto, że będzie miał 25% wszystkich najważniejszych patentów w dziedzinie LTE. Stanie się więc posiadaczem największej liczby patentów w branży.


Ericsson
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl