Papież do kapłanów: "Idźcie i blogujcie!" - BLOG - INTERNET - FACEBOOK - WATYKAN - PAPIEŻ - BENEDYKT XVI
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Papież do kapłanów: "Idźcie i blogujcie!"
drukuj stronę
poleć znajomemu

Papież do kapłanów: "Idźcie i blogujcie!"

Papież do kapłanów: "Idźcie i blogujcie!"
fot. sam_herd/Flickr
W sobotnim orędziu papież Benedykt XVI przekazał kapłanom Kościoła katolickiego nową misję: "Idźcie i blogujcie!”.

Zwierzchnik Kościoła, którego obecność w sieci znacznie wzrosła w ostatnich latach, wezwał kapłanów do wykorzystywania wszystkich możliwych narzędzi multimedialnych, aby głosić Ewangelię i prowadzić dialog z ludźmi innych religii i kultur.

Korzystanie z poczty e-mail lub przeglądanie sieci nie wystarcza: księża powinni stosować najnowsze technologie do wypowiadania się i przewodzenia swoim społecznościom – powiedział papież w orędziu wydanym w sobotę przez Watykan.

"Zasięg komunikacji multimedialnej i jej bogate możliwości mogą nam sugerować, że wystarczy po prostu być obecnym w sieci, ale księża są powołani do głoszenia Ewangelii przez zastosowanie najnowszej generacji środków audiowizualnych", powiedział papież.

Orędzie przygotowane na Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, sugeruje wykorzystanie takich możliwości komunikacji jak zdjęcia, pliki wideo, animacje, blogi oraz witryny WWW.

Benedykt XVI powiedział też, że młodzi kapłani powinni już w seminarium zapoznawać się z nowymi mediami, podkreślając jednocześnie, że ich wykorzystanie musi być zgodne z wartościami i zasadami Kocioła.

82-letni papież był często nieufny wobec nowych mediów, w szczególności tych trywializujących seks i promujących przemoc. Ostrzegał również, że niekończący się strumień wiadomości może uczynić ludzi niewrażliwymi na tragedie.

W ostatnim orędziu Benedykt XVI określił nowe sposoby komunikowania się jako "dar dla ludzkości", jeśli będą one używane w celu wspierania przyjaźni i zrozumienia.

Watykan stara się być na bieżąco w tej szybko zmieniającej się dziedzinie. W ubiegłym roku otwarto kanał na YouTube oraz portal poświęcony papieżowi. Strona Pope2You zawiera wiadomości na temat Papieża: wycieczki i przemówienia, a także aplikację, która pozwala użytkownikom Facebooka na wysyłanie pocztówek z fragmentami przemówień i zdjęciami Benedykta XVI do swoich przyjaciół.

Wielu księży i prałatów już teraz wchodzi w interakcje z wiernymi online. Jeden z papieskich doradców, kardynał Crescenzio Sepe, arcybiskup Neapolu, ma swój profil na Facebooku. Podobnie kardynał Roger Mahony, arcybiskup Los Angeles.

physorg.com
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
bodzio
jaki niedzielny news ;)
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl