W marcu poznamy 50 najbardziej innowacyjnych firm w Polsce - POLSKA - INNOWACJE
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności W marcu poznamy 50 najbardziej innowacyjnych firm w Polsce
drukuj stronę
poleć znajomemu

W marcu poznamy 50 najbardziej innowacyjnych firm w Polsce

Prezentacja rankingu 50 najbardziej innowacyjnych firm w Polsce połączona z wręczeniem nagrody "Award of Excellence in Intellectual Capital Management" odbędzie się 12 marca w Warszwie - na zakończenie III międzynarodowego forum zarządzania własnością intelektualną.

Zdobywca nagrody oraz laureaci drugiego i trzeciego miejsca w rankingu TOP 50 Polskiej Innowacyjności będą reprezentować Polskę podczas Global Technology Symposium at Stanford University w Stanach Zjednoczonych.
Kapitułę nagrody tworzyć będą krajowi i zagraniczni eksperci ze środowisk naukowych i gospodarczych o uznanym dorobku w zakresie badań nad innowacyjnością, zarządzaniem własnością intelektualną i gospodarką opartą na wiedzy. Partnerami w przygotowaniu rankingu będą instytucje uczestniczące w inicjatywie IP Management Polska (IPM) działającej przy Politechnice Warszawskiej oraz Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów i Polskie Forum Akademicko-Gospodarcze.

Jak informuje pomysłodawca projektu Bogusław Węgliński, prezes stowarzyszenia IPM, ranking wyłoni przedsiębiorstwa, instytucje i organizacje, które biorąc udział w ankiecie badawczej, potrafią wiarygodnie udokumentować swój dorobek w zakresie budowania wartości rynkowej przedsiębiorstwa na wartościach niematerialnych i prawnych.

Eksperci przygotowujący ranking Polish Intellectual Capital TOP 50 będą oceniać liczbę posiadanych patentów i wzorów użytkowych, krajowych i zagranicznych, a także liczbę otrzymanych nagród i wyróżnień na krajowych i zagranicznych konkursach wynalazków. Kryterium oceny będzie też udział w krajowym i międzynarodowym obrocie patentowym oraz efektywność konkurowania na tym rynku. Poza najwyższą jakością produktów i usług, popartą stosownymi certyfikatami, firma pretendująca do rankingu musi mieć zaplecze badawczo-rozwojowe i zespół pracowników z tytułami naukowymi oraz udokumentowanym dorobkiem naukowym, badawczym i wdrożeniowym. Musi też wykazać udział innowacyjnych produktów i usług w rocznych przychodach - aktualnie oraz w poprzednich okresach sprawozdawczych. KOL

PAP - Nauka w Polsce
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl