ABB podpisuje w Afryce kontrakt z zakresu energetyki o wartości 107 milionów dolarów - ABB - HVDC - INGA-KOLWEZI - SNEL - MACH2
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności ABB podpisuje w Afryce kontrakt z zakresu energetyki o wartości 107 milionów dolarów
drukuj stronę
poleć znajomemu

ABB podpisuje w Afryce kontrakt z zakresu energetyki o wartości 107 milionów dolarów

ABB podpisuje w Afryce kontrakt z zakresu energetyki o wartości 107 milionów dolarów
źródło: Phoenix2k/flickr.com
ABB, wiodący na świecie dostawca technologii energetyki i automatyki, podpisał kontrakt o wartości 107 milionów dolarów z firmą SNEL (Société Nationale d’Électricité), narodowym przedsiębiorstwem energetycznym w Demokratycznej Republice Konga. Kontrakt zakłada modernizację kluczowej technologii jednego z najdłuższych na świecie systemów przesyłowych. Zamówienie zostało podpisane w czwartym kwartale 2009 roku.

Modernizacja przedłuży życie efektywnego energetycznie połączenia w technologii HVDC i zwiększy niezawodność sieci.


ABB zmodernizuje stacje energetyczne odpowiedzialne za zamianę prądu zmiennego na stały i odwrotnie. Stacje obsługują 560-megawatową linię przesyłową Inga-Kolwezi. System o długości 1 700 kilometrów został zbudowany przez ABB w 1982 roku i był wówczas najdłuższą linią przesyłową na świecie.

Połączenie wykorzystuje technologię HVDC służącą do przesyłu prądu stałego o wysokim napięciu na dużych odległościach z elektrowni wodnej Inga na rzece Kongo do obszaru górniczego Katanga w południowo-wschodniej części kraju. Umożliwia ono również eksport nadwyżki energii elektrycznej do krajów SAPP (Southern African Power Pool).

ABB będzie odpowiedzialna za prace inżynierskie, które obejmą projekt, dostawy i instalację nowych zaworów tyrystorowych, urządzeń wysokiego napięcia i systemu sterowania oraz bezpieczeństwa MACH2 marki ABB. Zakończenie projektu jest planowane na rok 2013.
„Ta modernizacja wpłynie na poprawę niezawodności sieci, jak również zapewni efektywną transmisję energii wodnej w całym regionie,” powiedział Peter Leupp, szef dywizji Systemów Energetyki w ABB. „Jesteśmy bardzo zadowoleni mogąc przyczynić się do rozwoju infrastruktury w kraju i podtrzymać swoje zaangażowanie w wykorzystywanie energii odnawialnej.”

ABB jest pionierskim twórcą technologii przesyłu prądu stałego na duże odległości (HVDC), która powstała ponad 50 lat temu. Firma posiada szerokie doświadczenie zarówno w zakresie nowych instalacji, jak i prac modernizacyjnych. ABB wciąż jest światowym liderem w obszarze tej wysokoefektywnej technologii. Zrealizowała ponad 70 projektów tego typu na świecie, co daje całkowite zdolności przesyłowe na poziomie ponad 60 00 MW.

ABB (www.abb.com) jest liderem w technologiach dla energetyki i automatyki, które pozwalają klientom przemysłowym oraz zakładom użyteczności publicznej zwiększyć swoją efektywność przy zminimalizowaniu oddziaływania na środowisko. Grupa ABB zatrudnia
120 000 pracowników w ponad 100 krajach świata.

ABB
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl