ABB podpisuje kontrakt o wartości 144 milionów dolarów na rozbudowę systemu przesyłu wody w Abu Dhabi - ABB - ABU DHABI - TRANSCO
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności ABB podpisuje kontrakt o wartości 144 milionów dolarów na rozbudowę systemu przesyłu wody w Abu Dhabi
drukuj stronę
poleć znajomemu

ABB podpisuje kontrakt o wartości 144 milionów dolarów na rozbudowę systemu przesyłu wody w Abu Dhabi

 ABB podpisuje kontrakt o wartości 144 milionów dolarów na rozbudowę systemu przesyłu wody w Abu Dhabi
źródło: flickr.com/Luca&Vita
Rozwiązanie “pod klucz” w zakresie energetyki i automatyki wesprze rosnący popyt na wodę pitną.

ABB, wiodący na świecie dostawca z zakresu technologii energetyki i automatyki, podpisał kontrakt “pod klucz” o wartości 144 milionów dolarów z Abu Dhabi Transmission & Despatch Company (TRANSCO). Kontrakt dotyczy znaczącej rozbudowy systemu przesyłu wody w Abu Dhabi w celu zaspokojenia rosnącego popytu na wodę pitną w regionie. Zamówienie zostało zaksięgowane w czwartym kwartale 2009 roku.

Realizacja projektu spowoduje zwiększenie ilości wody dostarczanej do Abu Dhabi przez Shuweihat Power and Desalination Plant (Zakład Energetyczny i Odsalania Shuweihat) dzięki podniesieniu wydajności dwóch przepompowni. Zakończenie prac jest planowane na rok 2011.

ABB będzie odpowiedzialna za inżyniering, instalację, testy, uruchomienie oraz całościowe zarządzanie projektem. Firma dostarczy również “pod klucz” rozwiązanie z zakresu mechaniki, elektryki i automatyki dla rozbudowy i przebudowy przepompowni Shuweihat i Mirfa.
„Zintegrowane technologie energetyki i automatyki marki ABB przyczynią się do zwiększenia niezawodności i wydajności dostaw wody w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na wodę i wsparcia zrównoważonego rozwoju w regionie,” powiedział Peter Leupp, szef dywizji Systemów Energetyki w ABB.

W skład dostaw wejdą pompy wraz z orurowaniem, energooszczędne napędy i silniki, jak również inne niezbędne urządzenia elektryczne (eBoP). Systemy automatyki do monitorowania i zarządzania pracą wodociągu będą wykorzystywać nowoczesną platformę sterującą opartą na Systemie 800xA marki ABB.

Abu Dhabi Transmission & Despatch Company (TRANSCO) stanowi filię Abu Dhabi Water & Electricity Authority (ADWEA) i jest odpowiedzialne za rozbudowę sieci wysokiego napięcia i dużej sieci przesyłu wody w emiracie Abu Dhabi.

ABB
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl