Polskie uczelnie poszukują ukraińskich studentów - STUDENCI - UKRAINA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Polskie uczelnie poszukują ukraińskich studentów
drukuj stronę
poleć znajomemu

Polskie uczelnie poszukują ukraińskich studentów

Polskie uczelnie poszukują ukraińskich studentów
Charków, Donieck i Dniepropietrowsk, to trzy miasta, w których swoją ofertę edukacyjną zaprezentuje 17 polskich uczelni. Między 22 a 27 marca w ramach „Dni Polskich Uczelni Ukraina 2010”, przedstawiciele naszych szkół wyższych spotkają się z władzami regionalnych rad rektorów, studentami i młodzieżą ze szkół średnich zainteresowaną podjęciem studiów w Polsce.

Inicjatywa jest częścią programu „Study in Poland”, prowadzonego przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i Fundację Edukacyjną "Perspektywy".

W tej chwili w Polsce studiuje około 2 tysiące ośmiuset studentów z Ukrainy. Stanowią oni największą grupę wśród studentów zagranicznych. Liczba polskich studentów na Ukrainie nie przekracza natomiast 300 osób.

„Ukraina uznana została przez polskie uczelnie za priorytetowy kierunek współpracy. Zależy nam zarówno na rozwoju współpracy akademickiej, jak i rozszerzaniu wymiany i mobilności studenckiej” – wyjaśnia Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. Przypomina, że niedawno na Politechnice Kijowskiej odbyło się Polsko-Ukraińskie Forum Akademickie z udziałem ministrów edukacji i prezydentów miast.
„Teraz organizujemy Dni Polskich Uczelni w niezwykle ważnych miastach: Charkowie, Doniecku i Dniepropietrowsku. Poprzez to przedsięwzięcie chcemy ułatwić polskim szkołom wyższym nawiązywanie i rozwijanie współpracy korzystną dla obu stron. Wspólnie mamy większe szanse na uzyskiwanie grantów edukacyjnych i naukowych z programów Unii Europejskiej” – dodaje prezes Perspektyw.

W ramach „Study in Poland” na Ukrainie intensywnie rozwija się współpraca z merami „atomowych” miasteczek, od trzech lat na targach „Education Abroad” organizowany jest Polski Pawilon. W grudniu 2009 r. na Politechnice Kijowskiej otworzono Centrum Polsko-Ukraińskie, które jest pierwszym zagranicznym ośrodkiem informacyjnym „Study in Poland”. Zadaniem ośrodka jest pomoc w nawiązywaniu współpracy akademickiej, naukowej i biznesowej dla polskich uczelni zainteresowanych kierunkiem ukraińskim.

W Charkowie „Dni Polskich Uczelni Ukraina 2010” odbędą się między 22 a 23 marca, w Doniecku w dniach 24-25 marca, a Dniepropietrowsku między 26 a 27 marca. W każdym mieście zaplanowane są akademickie „okrągłe stoły” pod hasłem: „Razem na rzecz jakości szkolnictwa wyższego” oraz konferencje prasowe.

Partnerami polskich uczelni są w tym przedsięwzięciu: Ambasada RP w Kijowie, Konsulat Generalny RP w Charkowie, Centrum Ukraińsko-Polskie przy Politechnice Kijowskiej (KPI) oraz Rady Rektorów Charkowa, Doniecka i Dniepropietrowskiego. EKR

PAP – Nauka w Polsce
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl