Sony rozwija bezprzewodowy system wymiany danych między chipami - CHIP - WIRELESS - WYMIANA DANYCH - KOMUNIKACJA - SONY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Sony rozwija bezprzewodowy system wymiany danych między chipami
drukuj stronę
poleć znajomemu

Sony rozwija bezprzewodowy system wymiany danych między chipami

Sony rozwija bezprzewodowy system wymiany danych między chipami

Sony zaprezentowało bezprzewodową alternatywę dla obecnie używanych chipów, które wymieniając dane między sobą za pomocą połaczeń przewodowych. Prototypowe połączenie działające w paśmie częstotliwości pomiędzy 30 a 300GHz wymienia dane na krótkich odcinkach (około 14 mm), wykorzystując milimetrową długość fali sygnału. Podczas testów osiągnięto transfer rzędu 11Gb/s podczas pracy z częstotliwością 56GHz na dystansie 14 mm.

System powstał w odpowiedzi na bariery technologiczne urządzeń wymagających coraz szybszej wymiany większych ilości danych. Droga tradycyjna - połączenia pinów chipów na płytkach za pomocą ścieżek drukowanych przestała być optymalnym rozwiązaniem, ponieważ coraz większa liczba połączeń zaczęła stanowić barierę procesu technologicznego.

Technologia bezprzewodowa pozwala na prostsze i gęstsze rozmieszczanie chipów w urządzeniach, gdzie miniaturyzacja często odgrywa znaczącą rolę.

Prototyp łączy oscylujący transmiter i system "wstrzykiwania" danych, który pozwala zsynchronizować częstotliwość odbiornika z częstotliwością nadajnika, co w efekcie eliminuje potrzebę użycia pętli fazowej, która generalnie używana jest do synchronizacji.

Technologia wciąż jest udoskonalana, a jej komercyjne wdrożenie nastąpi już wkrótce.

www.physorg.com

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl