ABB podpisuje w Ghanie kontrakt z zakresu energetyki o wartości 13 milionów dolarów - ABB - SCADA - ZARZĄDZANIE ENERGIĄ - GHANA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności ABB podpisuje w Ghanie kontrakt z zakresu energetyki o wartości 13 milionów dolarów
drukuj stronę
poleć znajomemu

ABB podpisuje w Ghanie kontrakt z zakresu energetyki o wartości 13 milionów dolarów

ABB podpisuje w Ghanie kontrakt z zakresu energetyki o wartości 13 milionów dolarów
źródło: ABB

Rozwiązanie zarządzania energią przyczyni się do jej niezawodnej transmisji w zachodniej Afryce. ABB, wiodący na świecie dostawca technologii energetyki i automatyki, podpisał kontrakt o wartości ponad 13 milionów dolarów z Volta River Authority w Ghanie.

Kontrakt obejmie dostawy urządzeń, które mają przyczynić się do poprawy jakości zarządzania i sterowania krajową siecią transmisji energii elektrycznej. Przy współpracy z krajowym dostawcą energii, Ghana Grid Company, ABB dostarczy, zainstaluje i uruchomi nowy system SCADA/EMS (Nadrzędny System Sterowania i Gromadzenia Danych/System Zarządzania Energią) oraz system komunikacji, który obejmuje zaawansowane funkcje analizy i optymalizacji pracy sieci, automatyczne sterowanie energią, harmonogramowanie wymiany energii i monitoring transakcji.

Projekt jest kluczowym elementem inicjatywy budowy biegnącego wzdłuż wybrzeża systemu transmisji energii elektrycznej o napięciu 330 kV (Coastal Transmission Backbone), finansowanego przez Bank Światowy. Dzięki realizacji projektu ulegnie poprawie niezawodność dostaw dzięki efektywniejszej wymianie energii między krajami wybrzeża zachodniej Afryki.

Urządzenia komunikacji obejmą zdalne terminale dla około 50 stacji elektroenergetycznych, infrastrukturę światłowodowa terminali i system komunikacji po liniach energetycznych do łączenia centrum sterowania ze stacjami energetycznymi. Dostarczone zostaną również urządzenia pomocnicze, takie jak: UPS-y, systemy wideo nadzoru i inne komponenty telekomunikacyjne, a załoga przejdzie kompleksowe szkolenie. Projekt zostanie zrealizowany w ciągu 19 miesięcy.

Jens Birgersson, szef biznesu Zarządzania Sieciami w ABB, powiedział: “To rozwiązanie umożliwi efektywne zarządzanie i sterowanie siecią energetyczną, przyczyniając się do minimalizacji strat i wspierając stabilną pracę krajowej sieci.”

ABB jest wiodącym na świecie dostawcą wysokiej klasy systemów sterowania siecią w obszarze wytwarzania, transmisji, dystrybucji i handlu energią. Na świecie zainstalowanych jest ponad 400 systemów opartych na rozwiązaniu SCADA marki ABB zapewniając monitoring i sterowanie, optymalizację zasobów, diagnostykę błędów, zarządzanie przestojami i handel energią elektryczną. Te systemy stanowią kluczowe technologie w rozwoju inteligentnych sieci.

ABB

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl