Mitsubishi Electric opracowało nowy transceiver dla sieci 10Gbps - SIECI - MITSUBISHI ELECTRIC - TRANSCEIVER - FTTH - PON - 10G-EPON
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Mitsubishi Electric opracowało nowy transceiver dla sieci 10Gbps
drukuj stronę
poleć znajomemu

Mitsubishi Electric opracowało nowy transceiver dla sieci 10Gbps

Mitsubishi Electric opracowało nowy transceiver dla sieci 10Gbps

Mitsubishi Electric Corp opracowała nowy dwukierunkowy optyczny transceiver (nadajnik/odbiornik), dzięki któremu będzie można realizować sieci FTTH (fiber to the home) - przyłącza konsumenckie w domach oparte o łącza światłowodowe wspierające technologie zarówno 1Gpbs, jak i 10Gbps.

Firma twierdzi, że transceiver pozwoli na dostęp do usług internetowych z prędkością 10Gb/s przy zachowaniu niskich kosztów. Pasywne technologie FTTH to praktycznie współdzielenie jednej linii światłowodowej przez wielu użytkowników. Technologia uznana została PON (passive optical network) ponieważ nie zawiera żadnych urządzeń kontrolujących dostęp użytkowników do sieci.

Nowe transceivery będą wykorzystywane przez dostawców usług internetowych i trwają prace nad umożliwieniem komunikacji z prędkościami 1 i 10 Gbps jednocześnie w tej samej linii światłowodowej.

"GE-PON" - technika PON oparta o połączenia 1Gbps jest już dostępna w niektórych krajach. Nadajniki dla sieci 10Gbps zostały już opracowane i nazwane zostały "10G-EPON". Dedykowane są dla dostawców internetu, ale także dla domowych użytkowników. W chwili obecnej jeszcze nie jest możliwe zastosowanie obu typów transceiverów w jednej sieci.

techon.nikkeibp.co.jp

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Mitsubishi Electric Europe B.V. Oddział w Polsce
ul. Krakowska 50, Balice
tel.  (12)6304700
www.mpl.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl